Предмет: Химия,
автор: ffggsdgg24422
обчисліть чи вистачить кисню об'ємом 4 л для спалювання етану об'ємом 10 л (н.у.)
СРОЧНООООООО!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ответы
Автор ответа:
3
Рівняння реакції спалювання етану в кисні має вигляд:
C2H6 + 3O2 -> 2CO2 + 3H2O
Згідно з цим рівнянням, для спалювання 1 моль етану необхідно 3 моля кисню.
Об'єм 1 моля газу за нормальних умов (н.у.) дорівнює 22,4 л, тому об'єм 10 л етану за нормальних умов містить:
n(етану) = V(етану)/Vmol(етану) = 10 л / 22,4 л/моль = 0,4464 моль
Для повної спалювання цієї кількості етану потрібно:
n(O2) = 3 × n(етану) = 3 × 0,4464 моль = 1,339 моль кисню
Об'єм цієї кількості кисню за нормальних умов дорівнює:
V(O2) = n(O2) × Vmol(O2) = 1,339 моль × 22,4 л/моль = 29,98 л
Отже, для повної спалювання 10 л етану потрібно більше 29 л кисню. Оскільки у нас є лише 4 л кисню, то його не вистачить для повної спалювання 10 л етану.
seytumerovasadullah:
Дякую
Похожие вопросы
Предмет: Українська мова,
автор: romanafedyash
Предмет: Биология,
автор: Adelina16052011
Предмет: Українська мова,
автор: timohinsanya233
Предмет: Физика,
автор: vikaantonova297
Предмет: География,
автор: Аноним