Предмет: История, автор: lmoskvyn

Зверніть увагу на періоди покращення чи погіршення життєвого рівня українців. Із чим це було пов’язано? Як рівень повсякдення залежав від політичних, економічних, духовних процесів, що відбувалися в УСРР–УРСР упродовж 1920 – 1930-х років?


Терміново до кінця дня. будь ласочка не будьте байдужі. допоможіть​

Ответы

Автор ответа: halker147
1

Українське суспільство у період 1920-1930-х років переживало як покращення, так і погіршення життєвого рівня.

Початок 1920-х років був періодом глибокої економічної та соціальної кризи, що виникла внаслідок Першої світової війни та громадянської війни в Україні. У 1920 році Україна стала частиною Радянського Союзу, і досягненнями цього періоду стали масштабні соціальні та економічні реформи: націоналізація промисловості та землі, впровадження планової економіки, розвиток освіти та культури, забезпечення прав жінок та інших малозахищених верств населення. Ці заходи сприяли покращенню життєвого рівня більшості населення, зниженню безробіття, удосконаленню освіти та медицини, та збільшенню виробництва товарів.

Проте у 1930-х роках Україна зазнала трагічного погіршення життєвого рівня, особливо на селі. Сталінська індустріалізація, здійснена в рамках першого п'ятирічного плану, призвела до масштабного перерозподілу землі та національної приватної власності, що сильно пошкодило сільське господарство. Також, інтенсивна індустріалізація вимагала значних вкладень у промисловість, що у свою чергу призвело до скорочення розмірів дотацій на сільське господарство та зниження кількості продуктів харчування, що надходило від селян.

Внаслідок таких політичних, економічних та соціальних процесів більшість селян та робітників потрапили у важкі умови життя. Голод, хвороби та надмірне виснаження призвели до загибелі мільйонів людей в Україні від голодомору 1932-1933 років.

Політичні процеси також впливали на рівень життя населення. За часів радянської влади були проведені масштабні репресії проти тих, хто був поважений державним врагом чи небажаним елементом. Це призвело до того, що багато людей втратили своїх родичів, були позбавлені роботи та майна, а деякі навіть були розстріляні чи заслані на Соловецькі острови та інші концентраційні табори.

Духовні процеси також вплинули на життєвий рівень українців. У цей період проводилися масові кампанії на підтримку нової ідеології, включаючи боротьбу з релігією та віруваннями, що призводило до руйнування церкв та релігійних споруд.

Узагалі, життєвий рівень населення України у 1920-1930-х роках був залежний від багатьох факторів: політичних, економічних та соціальних процесів. Хоча на початку періоду було багато покращень, проте внаслідок сталінської індустріалізації та політичних репресій населення України потерпало від важких умов життя та голоду.

Автор ответа: parfenukdarina
1

Відповідь:

У 1920-х роках влада розвивала політику національно-культурного відродження, що відображалося в зростанні кількості шкіл, театрів, видавництв, збільшенні обсягів друкування літератури українською мовою.  Однак з початку 1930-х років ситуація раптово змінилася. Влада проводила політику індустріалізації та колективізації, що супроводжувалося масовими репресіями та голодомором.

Колективізація призвела до зниження виробництва сільськогосподарської продукції та до перетворення багатьох селян на безробітних. Голодомор 1932-1933 років став найбільшим катастрофічним наслідком такої політики. Згідно з різними оцінками, у ньому загинуло від 3 до 7 мільйонів людей, більшість з яких були українцями. У цей же період відбувалися також масові репресії, спрямовані проти української інтелігенції, культурної та національної еліти. Це призвело до знищення значної частини українського культурного доробку, зокрема літературних творів, а також до зниження рівня освіти та культурного розвитку в цілому.

Духовне життя в Україні у 1920 роках було позначене значними змінами. У цей період влада проводила політику «будування комунізму», спрямовану на знищення релігійних та національних традицій. Багато церков були закриті, духовенство репресоване, а релігійні процесії та обряди були заборонені.

З іншого боку, цей період також був часом культурного розквіту. Було створено багато літературних, мистецьких та наукових організацій. У цей період народилися багато видатних письменників, поетів та художників, таких як Леся Українка, Микола Хвильовий, Володимир Сосюра, Марко Вовчок та інші.

У цей же період відбувалися також масові репресії, спрямовані проти української інтелігенції, культурної та національної еліти. Це призвело до знищення значної частини українського культурного доробку, зокрема літературних творів, а також до зниження рівня освіти та культурного розвитку в цілому.

Отже, можна сказати, що період з 1920 по 1930 роки в Україні був досить суперечливим та нестабільним. Покращення життєвого рівня та підвищення культурного розвитку українців.

Пояснення:


lmoskvyn: дякую
Похожие вопросы
Предмет: Физика, автор: zelevaarina9
Самостійна робота No 3 з теми
«Фізичні величини. Вимірювання фізичних величин»
1. Що з перерахованого є фізичною величиною? (1 бал)
а) залізо; б) об’єм; в) секунда; г) годинник.
2. Що є основною одиницею довжини в Міжнародній системі одиниць (СІ)? (1 бал)
а) сантиметр (см); б) кілометр (км); в) міліметр (мм); г) метр (м).
3. Виберіть інтервал часу, прийнятий за 1 рік: (1 бал) а) час обертання Землі навколо Сонця;
б) час обертання Землі навколо своєї осі;
в) час обертання Місяця навколо Землі;
г) час обертання Сонця навколо своєї осі.
4. Лісовий слон є найменшим представником сімейства. Його маса становить 2,5 тонни. Виберіть рядок, в якому маса слона виражена в кілограмах: (1,5 бали)
а) 2500 кг; б) 25000 кг; в) 250 кг; г) 25 кг.
5. Вкажіть рядок, у якому наведене правильне переведення одиниць вимірювання в основні одиниці: (1,5 бали)
а) 0,1 год = 600 с;
б) 0,1 год = 60 с;
в) 0,1 год = 360 с; г) 0,1 год = 3600 с.
6. Який найбільший об’єм рідини можна виміряти за допомогою зображеної на рисунку мензурки? (1 бал)
а) 10 мл; б) 20 мл; в) 30 мл; г) 50 мл.
7. Визначте ціну поділки й об’єм води в зображеній на рисунку мензурці? (2 бали)
8. Знайти площу прямокутної клумби на шкільному подвір’ї, засадженої травневими квітами, ширина якої становить 1,5 м, а довжина – 730 см. Відповідь подати в квадратних метрах і квадратних сантиметрах: (2 бали)
Пожалуйста очень срочно заранее спасибо
Предмет: Алгебра, автор: arinqwxr
Предмет: Физика, автор: Gordzu
1.Кто из учёных предложил ядерную модель атома?

А. - Томсон В.- Резерфорд

Б. - Содди Г.- Иваненко



2.  - излучение - это

А. вторичное радиоактивное излучение при начале цепной реакции;

Б. поток нейтронов, образующихся в цепной реакции;

В. электромагнитные волны;

Г. поток электронов.



3. Какой прибор при прохождении через него ионизирующей частицы выдает сигнал в виде кратковременного импульса электрического тока:

А. счетчик Гейгера;
Б. фотоэлемент;
В. динамик;
Г. камера Вильсона.



4. Атом любого элемента состоит из:

А. Электронов и протонов.

Б. Нуклонов и электронов.

В. Протонов и нейтронов.



5. Число электронов в атоме равно

А. числу нейтронов в ядре;

Б. числу протонов в ядре;

В. разности между числом протонов и нейтронов;

Г. числу нуклонов в ядре.



6. В ядре элемента содержится

А. 110 протонов, 50 нейтронов;

Б. 60 протонов, 50 нейтронов;

В. 50 протонов, 110 нейтронов;

Г. 50 протонов, 60 нейтронов.



7.В результате альфа-распада элемент смещается на

А.- одну клетку ближе к концу периодической системы

Б.- две клетки к началу периодической системы

В. - две клетки ближе к концу периодической системы

Г. - четыре клетки к началу периодической системы



8. В состав атома 64 29 Сu входят



А. 64р, 29n, 29ȇ В. 29p, 35n, 29ȇ

Б. 29p, 64n, 29ȇ Г. 29р, 64n, 35ȇ



9. Между частицами в ядре атома действуют

А. гравитационные силы

Б. электромагнитные силы

В. ядерные силы

Г. кулоновские силы



10. Между источником радиоактивного излучения и детектором помещен слой картона толщиной 2 мм. Какое излучение может пройти через него?

А. только α

Б. только β

В. α и β

Г. β и γ



11. Период полураспада ядер атомов некоторого вещества составляет 45 мин. Это означает, что

А. за 45 мин атомный номер каждого атома уменьшится вдвое

Б. один атом распадается каждые 45 мин

В. половина изначально имевшихся атомов распадается за 45 мин

Г. все изначально имевшиеся атомы распадутся через 45 мин

12. Период полураспада радиоактивного изотопа кальция hello_html_mfabed48.png составляет 164 суток. Если изначально было 4000 атомов hello_html_mfabed48.png, то сколько их будет через 328 суток?