Предмет: Право, автор: denisdrozdenko2009

1) Між українською фірмою (позивач) та лівійською фірмою (відповідач) був укладений контракт на поставку із Лівії певних товарів. Контракт був укладений в Україні у двох примірниках англійською мовою. Через місяць після укладення контракту українська фірма направила лівійській фірмі листа, у якому запропонувала застосовувати для регулювання відносин з виконання контракту право України, на що у відповідь отримала листа зі згодою. Поставка зазначених товарів відповідачем здійснена не була. Розглядаючи спір, що виник Міжнародний комерційний арбітражний суд (МКАС) при ТПП України визнав таким, що має бути застосоване, лівійське право, яке має з договором найбільш тісний зв'язок у силу того, що продавцем є фірма, заснована та функціонуюча на території Лівії, зобов’язання за контрактом підлягали виконанню теж у Лівії.
2) У договорі між продавцем (індійська фірма) та покупцем (українська організація) сторони не зазначили право, що підлягає застосуванню. У спорі, що виник, МКАС при ТПП України визначив, що застосуванню підлягає право Індії як право, що має найбільш тісний зв'язок з договором: продавцем є фірма, заснована та функціонуюча на території Індії; передача товару за договором здійснювалась також в Індії.
Чи є принцип найбільш тісного зв’язку колізійною прив’язкою? Коли дана прив’язка почала застосовуватися у міжнародному приватному праві? Яким чином визначається поняття «найбільш тісний зв'язок» у доктрині міжнародного приватного права та законодавстві України? Чи пов'язаний даний принцип з автономією волі сторін?
Чи правильно в цих випадках вчинив МКАС? Обґрунтуйте власну позицію.

Ответы

Автор ответа: Miа16
1

Відповідь:

Принцип найбільш тісного зв'язку є однією з колізійних прив'язок в міжнародному приватному праві. Він означає, що на відносини, які мають зв'язок з кількома юрисдикціями, повинно застосовуватися право тієї юрисдикції, з якою вони мають найбільш тісний зв'язок. Цей принцип дозволяє досягти наибільш оптимальної і справедливої узгодженості між захистом прав та інтересів сторін і відповідним правовим контекстом.

Принцип найбільш тісного зв'язку зародився в англійському праві в XVI столітті. Він був детальніше розроблений у XIX столітті та отримав визнання в міжнародному приватному праві у другій половині XX століття.

Конкретний зв'язок залежить від характеру правовідносин і може включати різні фактори, такі як місце укладення договору, місце виконання зобов'язань за договором, місце проживання сторін, місце розташування майна, до якого стосується договір, та інші фактори.

Принцип найбільш тісного зв'язку пов'язаний з автономією волі сторін, тому що сторони мають право вибрати застосовне право в договорі. Однак, якщо сторони не визначили застосовне право, судова інстанція повинна визначити, яке право має бути застосоване на підставі принципу найбільш тісного зв'язку.

В першому випадку, МКАС правильно визначив, що лівійське право має найбільш тісний зв'язок з договором. Це пов'язано з тим, що продавець товарів знаходиться в Лівії, а зобов'язання за контрактом повинні бути виконані також у Лівії. Крім того, контракт був укладений в Україні, але сторони домовилися про застосування лівійського права.

У другому випадку, МКАС також правильно визначив, що застосування підлягає право Індії, як право, що має найбільш тісний зв'язок з договором. Це пов'язано з тим, що продавець товарів знаходиться в Індії, а передача товару здійснювалась в Індії.

Отже, МКАС правильно визначив, яке право має застосовуватись у кожному з випадків, враховуючи місце знаходження продавця та місце виконання зобов'язань за контрактом.

Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: dimovaola848
Предмет: Алгебра, автор: bibibkazxc
Предмет: Математика, автор: densnvec2006