11Дайте відповіді на запитання до джерела.
«Метою Товариства є плекати та розвивати науку і мистецтво на українсько-руській мові, збира- ти та зберігати різні наукові предмети та пам'ятки старовини України-Русі. До сеї цілі мають вес- тися: 1)осліди: а) з філології і етнографії - руської і слов'янської, а історії українсько- руського письменства і мистецтва; б) з історії, географії і археології України-Русі, а також а наук Філософічних, економічних і правничих; в) з наук математичних, природописних і лікарських; 2) відчити і розмови наукові; 3) з'їзди учених, літераторів і артистів, наукові подорожі і екскурсії: 4) видавання наукових видавництв періодичних і неперіодичних; 5) премії і підмоги ученим і лі тераторам; 6) удержування бібліотеки і музею: 7) удержування власної книгарні і друкарні»
А Про яку установу йдеться у фрагменті джерела? Коли її було створено?
Б Яким був внесок установи в розвиток української науки та освіти?
Ответы
Ответ:
Объяснение:
А. У фрагменті джерела йдеться про Товариство наукових історичних пам'яток та старожитностей України-Русі. Воно було створене у 1869 році.
Б. Товариство наукових історичних пам'яток та старожитностей України-Русі плекало та розвивало науку та мистецтво на українсько-руській мові, збирало та зберігало різні наукові предмети та пам'ятки старовини України-Русі. Установа вела наукові дослідження з різних галузей, таких як філологія, етнографія, історія, географія, археологія, філософія, економіка, право, математика, природознавство та медицина. Вона організовувала відчити, з'їзди учених, літераторів і артистів, наукові подорожі і екскурсії. Товариство видавало наукові видання, дарувало премії та підтримувало учених та літераторів. Воно також удержувало власну бібліотеку, музей, книгарню і друкарню, що сприяло розвитку української науки та освіти.
Відповідь:
yes sir!
Пояснення:
А. У фрагменті джерела йдеться про Товариство наукового просвітництва імені Тараса Шевченка, яке було створено, із заінтересованості в розвитку української культури та освіти, у Києві 4 грудня 1873 року.
Б. Товариство наукового просвітництва імені Тараса Шевченка внесло значний внесок у розвиток української науки та освіти. Воно займалося збором та зберіганням різноманітних наукових предметів та пам'яток старовини України-Русі, проводило наукові дослідження у галузях філології, етнографії, історії, географії, археології, філософії, економіки та права, математики, природознавства і медицини. Товариство здійснювало видавничу діяльність, випускало наукові праці, періодичні видання, а також видавало книги українських авторів. Воно організовувало наукові конференції, з'їзди, екскурсії та інші заходи, які сприяли взаємодії між українськими вченими, літераторами та мистецтвознавцями. Товариство надавало також премії та стипендії науковцям і літераторам, підтримувало власну бібліотеку та музей, а також власну книгарню і друкарню. У цілому, діяльність Товариства наукового просвітництва імені Тараса Шевченка дала значний поштовх для розвитку української науки та освіти в кінці 19 століття.