Прочитайте висловлювання М. Лінча й розгляньте фотографію
«У певному сенсі громадянська війна в Китаї не закінчилася; жодного офіційного мирного договору чи угоди ніколи не існувало. Дві китайські держави... - КНР і Тайвань пішли різними шляхами... але кожна з них і досі стверджує, що саме вона в законним урядом усього Китаю».
У чому полягає невідповідність між ними? Чим ви можете її пояснити? Якими історичними подіями?
Ответы
Розбіжність між двома китайськими державами, Китайською Народною Республікою (КНР) і Тайванем, полягає в тому, що кожна з них претендує на те, щоб бути законним урядом усього Китаю, незважаючи на те, що вони пішли різними шляхами.
Історичні події, що призвели до цієї розбіжності, можна простежити з часів Громадянської війни в Китаї, яка тривала з 1927 по 1949 рік. Націоналістичний уряд Чан Кайші, який був визнаний міжнародним співтовариством законним урядом Китаю, був розгромлений Комуністичною партією Китаю під керівництвом Мао Цзедуна в 1949 році. Переможений націоналістичний уряд втік до Тайваню, де продовжував претендувати на легітимність у Китаї і створив уряд Китайської Республіки (КР).
Відтоді між КНР і Тайванем не було укладено жодного офіційного мирного договору або угоди, і обидві сторони продовжують претендувати на легітимність над Китаєм. КНР розглядає Тайвань як провінцію-відступника, яка має бути возз'єднана з материком, тоді як Тайвань вважає себе незалежною країною і відкидає ідею возз'єднання з материком за нинішньої політичної системи.
Нинішня суперечка між КНР і Тайванем була сформована історичними та геополітичними факторами, включаючи холодну війну, яка посилила напруженість між комуністичними і капіталістичними державами, а також участь Сполучених Штатів у підтримці націоналістичного уряду Тайваню на противагу комуністичній КНР.
Таким чином, розбіжності між КНР і Тайванем полягають у їхніх конкуруючих претензіях на те, щоб бути законним урядом усього Китаю. На це вплинули історичні події, зокрема Громадянська війна в Китаї, та геополітичні фактори, такі як Холодна війна та участь США в регіоні.