З якою силою взаємодіють два точкові заряди 0,66-10 клi 1,1-10 Кл у воді на відстані 3,3 см один від одного? На якій відстані їх потрібно розмістити у вакуумі, щоб сила взаємодії залишилася такою самою? Для води с=81. очень срочно!!! помогите пожалуйста (
Ответы
Відповідь:
За законом Кулона, сила взаємодії між двома точковими зарядами в воді дорівнює:
F = kq1q2/r^2
де k - коефіцієнт пропорційності, q1 та q2 - заряди точкових зарядів, r - відстань між зарядами.
Підставляємо відповідні значення:
F = 910^9 * 0.6610^-10 * 1.1*10^-10 / (0.033 м)^2
Отримуємо:
F ≈ 1.97*10^-8 Н
Щоб знайти відстань, на якій сила взаємодії була б такою самою, якщо точкові заряди розміщені в вакуумі, використовуємо таку ж формулу, але з вакуумним значенням коефіцієнта пропорційності (k = 9*10^9):
1.9710^-8 Н = 910^9 * 0.6610^-10 * 1.110^-10 / r^2
Після розв'язування рівняння отримуємо:
r ≈ 5.6 см
Отже, якщо точкові заряди будуть розміщені на відстані 5.6 см один від одного в вакуумі, то сила взаємодії між ними буде такою самою, як і у воді на відстані 3.3 см.
Пояснення:
удачи:)