Предмет: Химия, автор: suhinakirill0

8. Обчисліть кiлькiсть речовини атомів Оксигену, що міститься: а) у 0,25 моль сульфітної кислоти; б) 15,6 г силікатної кислоти.


9.Газ, що під час розчинення у воді утворює кислоту, а вiдносну густину за повітрям 1,17. Складіть формулу цієї кислоти. Як називають її солi? Складіть рiвняння добування цього газу з простих речовин.​


sakhatskyimykhailo: Так силікатна кислота має формулу Н2SO4

Ответы

Автор ответа: sportua123123
6

Ответ:

8.

a) Сульфітна кислота має формулу H2SO3. У молекулі H2SO3 міститься 3 атоми кисню. Отже, у 1 молі сульфітної кислоти міститься 3 моля атомів кисню.

Таким чином, у 0,25 молі сульфітної кислоти міститься:

3 моля/моль x 0,25 моль = 0,75 моля атомів кисню.

Отже, в 0,25 моль сульфітної кислоти міститься 0,75 моля атомів кисню.

б) Силікатна кислота має формулу H4SiO4. У молекулі H4SiO4 міститься 4 атоми кисню. Отже, маса 1 моля силікатної кислоти дорівнює 96 г (28 г за масою H + 4x16 г за масою O + 28 г за масою Si).

За формулою N = m/M, де N - кількість молей, m - маса, M - молярна маса, можна визначити кількість молей силікатної кислоти в 15,6 г:

N = m/M = 15,6 г / 96 г/моль = 0,1625 моль

Таким чином, у 15,6 г силікатної кислоти міститься:

4 моля/моль x 0,1625 моль = 0,65 моля атомів кисню.

Отже, в 15,6 г силікатної кислоти міститься 0,65 моля атомів кисню.

Объяснение:

9 не зможу допомогти.


suhinakirill0: спс
sakhatskyimykhailo: Так силікатна кислота має формулу Н2SO4
suhinakirill0: Напевно так
kritoiandrei: Взагалі то це не силікатна кислота а сульфатна
Похожие вопросы
Предмет: История, автор: arsnos2000
Предмет: Алгебра, автор: denisxudyakov80