Електрон вліткє в однорібне магнітне поле з індуктивністю 2 Тл в вакуумі зі швидкістю 10⁵ м/с перпендикулярно до ліній індукції.Визначити силу яка діє на електрон
Ответы
Ответ:
За допомогою формули для сили Лоренца можна визначити силу, яка діє на електрон в магнітному полі:
F = q * v * B,
де q - електричний заряд електрона (q = -1,6 * 10^-19 Кл - заряд електрона), v - швидкість руху електрона (v = 10^5 м/с), B - індукція магнітного поля (B = 2 Тл).
Підставляючи відповідні значення, отримаємо:
F = -1,6 * 10^-19 Кл * 10^5 м/с * 2 Тл = -3,2 * 10^-14 Н.
Отже, сила, яка діє на електрон, дорівнює -3,2 * 10^-14 Н. Це означає, що електрон знаходиться під дією сили, направленої перпендикулярно до напрямку руху індукції магнітного поля і перпендикулярно до напрямку швидкості руху електрона. Таким чином, електрон буде рухатися по кривій, описаної цими силами, у вигляді кола з радіусом, визначеним за формулою r = m * v / q * B, де m - маса електрона.