Предмет: Биология, автор: bogdanbin38

Опишіть значення вищих спорових рослин у житті людини

Ответы

Автор ответа: jzabelina809
1

Спорові рослини являють собою рослини, які розмножуються і поширюються по світу спорами. До них відносяться папороті, мохи, хвощі і плавуни.

Роль спорових рослин в природі та житті людини обумовлена ​​їх історичною цінністю. Їхні предки панували на планеті близько 350 млн. років тому, в період палеозойської ери, кам’яновугільний період. Тоді їх видове різноманіття включало ще і трав’янисті рослини, могутні дерева, які досягали у висоту 25м, а стовбури мали в діаметрі до 1,5 м. Таке широке поширення і видове різноманіття пояснюється сприятливими кліматичними умовами, необхідними для їх росту – вологістю і теплом. Практично вся суша тоді була заболочена, а це сприяло швидкому розмноженню спорових. Їх пагони були високо над поверхнею землі і розсіювалися на величезні території. Таким чином, в товщі земної кори поступово утворювалися родовища кам’яного вугілля – важливої корисної копалини для людини.

Тому роль вищих спорових рослин для людини і природи неоціненна. Без кам’яного вугілля не працювали б ні фабрики, ні заводи, ні парові котли електростанцій. З цього матеріалу, утвореного за допомогою спорових, отримують пінні продукти: кокс, горючий газ, лаки, мастила, пластмаси, парфумерні вироби.

Також значення спорових рослин в природі обумовлюється тим, що вони є частиною харчового ланцюжка біоценозів, вони формують екосистему планети і сприяють підвищенню родючості грунтів.

Відзначимо ще господарську та промислову роль спорових рослин. З хвощів роблять абразивний засіб для шліфування виробів і чищення посуду. Вони є хорошим кровоспиним і сечогінним засобом. Папороті також є лікарськими рослинами і на рисових полях їх культивують для збагачення грунту азотом. Також спорові виступають як декоративні рослини. Мох захищає ґрунт від надмірного пересихання, ерозії і сприяє утворенню торфу. Витісняє трави і бур’яни зі своєї ділянки.


bogdanbin38: дякую
Похожие вопросы
Предмет: Алгебра, автор: Аноним