Предмет: Экономика, автор: Vlad103293

Визначити відпускну ціну підприємства для виробу за такими даними: витрати на основні матеріали становлять 780 тис. грн; на куповані напівфабрикати – 120 тис. грн. Трудомісткість виготовлення виробу – 200 тис. нормо.год, середньогодинна ставка – 41,2 грн; додаткова зарплата виробничих працівників – 20 %; єдиний соціальний внесок – 22 %; цехові витрати – 70 % від основної заробітної плати; загальнозаводські – 60 % від цехової собівартості; витрати на утримання та експлуатацію устаткування – 22 % від цехової собівартості; позавиробничі витрати – 2 % від цехової собівартості; прибуток запланований у розмірі 21 %, а ПДВ – 20 %.

Ответы

Автор ответа: Miа16
1

Відповідь:

Спочатку визначимо собівартість виробу:

  • Собівартість = витрати на основні матеріали + витрати на куповані напівфабрикати + заробітна плата + цехові витрати + витрати на утримання та експлуатацію устаткування + загальнозаводські витрати + позавиробничі витрати
  • Заробітна плата = трудомісткість * середньогодинна ставка * (1 + додаткова зарплата виробничих працівників) = 200 * 41,2 * 1,2 = 9 888 тис. грн.

  • Цехові витрати = 0,7 * 9 888 = 6 921,6 тис. грн.

  • Загальнозаводські витрати = 0,6 * (780 + 120 + 9 888 + 6 921,6) = 9 139,52 тис. грн.
  • Витрати на утримання та експлуатацію устаткування = 0,22 * (780 + 120 + 9 888 + 6 921,6) = 3 020,96 тис. грн.

  • Позавиробничі витрати = 0,02 * (780 + 120 + 9 888 + 6 921,6) = 345,12 тис. грн.
  • Собівартість = 780 + 120 + 9 888 + 6 921,6 + 3 020,96 + 9 139,52 + 345,12 = 30 216,18 тис. грн.

Тепер визначимо відпускну ціну підприємства:

  • Відпускна ціна = собівартість * (1 + прибуток) * (1 + ПДВ) = 30 216,18 * 1,21 * 1,2 = 43 866,39 тис. грн.

Отже, відпускна ціна підприємства для виробу становить 43 866,39 тис. грн.

Похожие вопросы
Предмет: Алгебра, автор: Аноним
Предмет: Алгебра, автор: AidaLi