Предмет: История, автор: Аноним

Який зв'язок існує між минулим і сьогодення? Свою думку поясніть.

Ответы

Автор ответа: joni2023lioni
0

Ответ:Хто не знає свого минулого,той не вартий свого майбутнього", - говорить народна мудрість. І це дійсно так, бо як дерево тримається на землі своїм корінням, так людина тримається на землі своїм минулим. Людина, яка не знає минулого, - перекотиполе, куди вітер подме, туди воно і котиться. Саме тому ми повинні знати свою історію,національні традиції, своє минуле. Кожна освічена людина повинна розуміти, що без прожитого немає життя сучасного, без древнього немає нового, без колишнього немає теперішнього. Для нас історія нашого народу - це не просто минуле, це його серце і душа. Як можна пояснити, чому українці так шанують хліб і землю, яку називають священною, чому калина має таке глибоке символічне значення для нашої культури? Той, хто не знає національної історії, ніколи не зможе зрозуміти свого народу .Минуле живе поряд з нами, і воно безцінне. – це досвід,звичаї, традиції. Досвід, який ми переймаємо у своїх батьків, дідів, у свого народу.А як писав О. Довженко: «Народ, що не знає своєї історії, є народ сліпців». Адже, історія - це найцінніша книга людини, з якої можна черпати мудрість, необхідну для побудови гідного майбутнього.

Сьогодні вчителі покликані не лише навчати , а й виховувати,при цьому дбайливо оберігаючи і примножуючи систему норм і цінностей,що склалася в українського народу.Ми маємо навчити кожного бути людиною. «Знання без людяності - це меч у руках безумця», - кажуть у народі. І та людина, яка не знала історії свого роду вважалася безрідною. Повага і любов до свого роду, рідної землі, національних звичаїв і традицій починалася з цінування пам'яток, переказів, сімейних реліквій ,традицій. Поняття "Традиції" в перекладі з латинської означає - передача. Кожне покоління входить у життя через освіту, виховання, передусім, саме шляхом передачі соціального досвіду від старших до прийдешніх поколінь, і саме традиції забезпечують засвоєння найвищих національних, культурних і матеріальних, нагромаджених віками цінностей.

Національні традиції - це святиш певного народу, те, чим він користується в своїй життєдіяльності. В.О.Сухомлинський писав: "Душа не може жити без святині. Щось для людини стає дорогим і непорушним, невикорінним і незнищенним". Видатний педагог вдумливо говорить, що людська душа для нього, неначе родюче поле, на якому потрібно виростити пшеничний колос. "Не будеш орати землю й зрошувати її потом, запліднювати турботами і тривогами, - поле буде пустирем, а на пустирі виросте чортополох". Він називав народні традиції "живим, вічним джерелом педагогічної мудрості". Далі він пише: "Я тридцять три роки працюю в школі, і тридцять три роки мені не дає спокою думка: як створити людину з багатою, щедрою, благородною душею, готовою віддати свої багатства людям?" Педагог переконливо доводить, що все залежить від учителя. Тому прилучення школярів до національних традицій має не лише педагогічне, а й глибоке соціальне значення.

Національно-культурні традиції є обличчям народу і вічним джерелом духовності для підростаючих поколінь. В традиціях українського народу, в її історії одним із покликань було , є і буде прагнення виховати в кожній людині патріотичні якості та цінності.

Одним із головних вихователів є школа.: «Школа як вогнище виховання, як сила морального, ідейного впливу…, як центр багатогранного духовного життя…Школа стає великою виховуючою силою, якщо педагогічний колектив зберігає духовні цінності – в переконаннях, поглядах, традиціях, звичаях учителів, в особистій неповторності кожного педагога, в живих відносинах між учителями і учнями»,-говорив Василь Олександрович

Патріотичне виховання у нашій школі здійснюється через повагу до національно-культурних традицій. Велика увага приділяється збереженню і примноженню духовних цінностей, культурних національних традицій, шанобливому ставленню до української мови. Свідченням цього є такі щорічні заходи, як тиждень української писемності, День Захисника Вітчизни,День вишиванки,свято Осені, тематичні вечори ,виховні заходи ,для старшокласників, що формують готовність юнаків до військової служби.

З метою відродження славного минулого нашої Батьківщини в 2010 році в

школі почали створюватися козацькі класи. А напередодні Дня

Похожие вопросы
Предмет: География, автор: soneto4ka