чому рослини з непарними набором хромосом зазвчичай не можуть здійснити мейоз під час утворення статевих клітин?
Ответы
Рослини з непарним набором хромосом називаються анеплоїдами. Вони зазвичай не можуть здійснити мейоз, оскільки у процесі мейозу необхідно розділити хромосоми на півні, а при наявності непарного набору хромосом цей процес стає складним.
У звичайних гаплоїдних клітинах рослин кожен хромосомний набір містить пару хромосом, один від батька і один від матері. Під час мейозу парні хромосоми розділяються на півні, і кожна дочірня клітина отримує одну копію кожної хромосоми. Проте у анеплоїдних рослин набір хромосом не містить пар, і тому вони не можуть здійснити нормальну мейоз, що призводить до утворення аномальних статевих клітин з неправильним набором хромосом.
Такі статеві клітини зазвичай є не життєздатними або мають порушення в розвитку, тому рослини з непарним набором хромосом не можуть розмножуватися статево. Однак у деяких випадках вони можуть бути розмножені шляхом апоміксії, коли статева клітина не здійснює мейозу і зберігає свій непарний набір хромосом. Однак такі нащадки будуть генетично ідентичними з батьківською рослиною.