Предмет: Физика, автор: ssofizzdobryk16

ДОПОМОЖІТЬ ТЕРМІНОВО !!!
балон об'ємом 50 літрів заповнений молекулами нітрогену має масу 3 кг.
яка температура в балоні якщо тиск всередині 1 МПа ?

Ответы

Автор ответа: aliktol06
1
Для вирішення цієї задачі потрібно використовувати ідеальний газовий закон, який говорить, що тиск (P), об'єм (V) і температура (T) газу пов'язані за формулою:

P V = n R T,

де n - кількість речовини газу в молях, R - універсальна газова стала, що дорівнює 8,31 Дж / (моль * К).

Для вирішення цієї задачі ми можемо перетворити формулу, щоб виділити температуру:

T = P V / (n R)

Нам потрібно знайти температуру (T), знаючи об'єм (V), масу (m) і тиск (P) газу в балоні. Щоб розв'язати цю задачу, спочатку ми повинні визначити кількість речовини (n) газу в балоні:

n = m / M,

де М - молярна маса газу (в г / моль). Для нітрогену М дорівнює 28,01 г / моль.

n = 3000 г / 28,01 г / моль ≈ 107 моль

Тепер ми можемо ввести дані в формулу для температури:

T = P V / (n R)
T = 1 МПа * 50 л / (107 моль * 8,31 Дж / (моль * К))
T ≈ 190 K

Отже, температура в балоні становить близько -83 градусів Цельсія або -117 градусів Фаренгейта. Будьте обережні з роботою зі скачущими тисками і з маніпулюванням з газовими балонами, так як можуть виникнути небезпечні ситуації
Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: Аноним