Предмет: Химия, автор: vitalik2017kilativ

ДАЮ 100 БАЛЛОВ
Який об'єм хлору потрібний для повного галогенування бутину масою 120 г

Ответы

Автор ответа: alanrakhymru
1

Для розв'язання цієї задачі необхідно знати, яка кількість хлору потрібна для галогенування однієї молекули бутину та знайти кількість молекул бутину у зразку масою 120 г.

Молярна маса бутину C₄H₆ дорівнює 54 г/моль. Щоб дізнатися, яка маса бутину міститься у зразку масою 120 г, потрібно розділити масу на молярну масу:

n(C₄H₆) = m/M = 120 г / 54 г/моль ≈ 2,22 моль

Для повного галогенування однієї молекули бутину потрібно 3 молекули хлору. Тому для галогенування n(C₄H₆) молей бутину потрібно:

n(Cl₂) = 3 × n(C₄H₆) = 3 × 2,22 моль ≈ 6,67 моль

Молярна маса хлору Cl₂ дорівнює 71 г/моль. Тому маса хлору, необхідна для галогенування бутину масою 120 г, дорівнює:

m(Cl₂) = n(Cl₂) × M(Cl₂) = 6,67 моль × 71 г/моль ≈ 473 г

Таким чином, для повного галогенування бутину масою 120 г необхідно близько 473 г хлору.


vitalik2017kilativ: спасибо
Похожие вопросы
Предмет: География, автор: hhj42522