Обчисліть об'єм газу, який виділиться при взаємодії барію з розчином оцтової кислоти масою 620г, масова частка кислоти в якому становить 10%.
Ответы
Відповідь:
Розглянемо рівняння хімічної реакції між барієм (Ba) та оцтовою кислотою (CH3COOH):
Ba + 2CH3COOH → Ba(CH3COO)2 + H2
За реакцією виділиться водень (H2), який ми й шукаємо. Для того, щоб обчислити його об'єм, ми можемо скористатися формулою газового закону Авогадро: V = nRT/P, де V - об'єм газу (у л), n - кількість речовини газу (у молях), R - універсальна газова стала (0.0821 л * атм / (моль * К)), T - температура газу (у Кельвінах), P - тиск газу (у атмосферах).
Спочатку знайдемо кількість речовини оцтової кислоти, яка міститься у розчині:
маса оцтової кислоти = 620 г * 0.1 = 62 г
молярна маса CH3COOH = 12.01 г/моль + 31.01 г/моль + 216.00 г/моль = 60.05 г/моль
кількість речовини CH3COOH = маса / молярна маса = 62 г / 60.05 г/моль = 1.033 моль
За реакцією 1 моль Ba реагує з 2 молями CH3COOH і виділяється 1 моль H2. Тому кількість речовини Ba, яка знадобиться для реакції з усім розчином оцтової кислоти, можна визначити як половину кількості речовини CH3COOH:
кількість речовини Ba = 1.033 моль / 2 = 0.5165 моль
Далі, використовуючи умову стандартних умов (тиск 1 атмосфера, температура 273 К), можемо записати формулу газового закону Авогадро для водню:
V(H2) = n(H2) * R * T / P
Визначимо тиск в реакційній зоні. Зважаючи на те, що реакція відбувається у розч
Пояснення: