Предмет: Физика, автор: maksimkashuba5

Тіло масою 500 г опромінюють а-променями. Визначте енергію йонізуючого випромінювання, передану тілу, й еквівалентну дозу йонізуючого випромінювання, якщо поглинута доза йонізуючого випромінювання становить 4Гр.

Ответы

Автор ответа: brainlyotveti
2

Ответ:

Для визначення енергії йонізуючого випромінювання використовується формула:

E = N * Eᵢ,

де N - кількість іонів, що утворилися в результаті взаємодії а-частинок з речовиною, а Eᵢ - середня енергія потрапляючої а-частинки.

За даними завдання, маса тіла дорівнює 500 г, що відповідає 0,5 кг. Для а-частинок середня енергія дорівнює близько 5 МэВ. Тоді енергія йонізуючого випромінювання буде:

E = N * Eᵢ = (0.5 кг / 4 * 10^-3 кг/г) * (5 * 10^6 эВ / 1 эВ) = 6.25 * 10^9 эВ

Для визначення еквівалентної дози йонізуючого випромінювання можна скористатися формулою:

H = D * Q,

де D - поглинута доза йонізуючого випромінювання, а Q - коефіцієнт якості випромінювання, який дорівнює 1 для а-частинок.

За даними завдання, поглинута доза йонізуючого випромінювання становить 4 Гр. Тоді еквівалентна доза йонізуючого випромінювання буде:

H = D * Q = 4 Гр * 1 = 4 Св

Автор ответа: albinagordenko5
1

Ответ:

4СВ

Объяснение:

............. первее меня аааааа

Похожие вопросы
Предмет: Физика, автор: maranap1777