«Правила підвищення стресової стійкості».
§20. Запобігання стресу (ст.78-80). В зошиті: скласти
ПОМОГИТЕ SOS ПОЖАЛУЙСТА дам 50-70 б.
Ответы
Объяснение:
Збалансований графік:
Робота без вихідних та перерв – це пряма дорога до бадьорості, що означає підвищення дратівливості та зниження стійкості до стресів. Тож ви будете ефективним співробітником лише за умови відпочинку. Ні в якому разі не нехтуйте вихідними та відпусткою, робіть перерви протягом дня та не працюйте цілодобово. Важко, проте особливо важливо слідувати робочому графіку в умовах дистанційної роботи.
Упевненість у собі:
Стрес змушує засумніватися у власній професійності. Тому під його впливом ви здатні відмовлятися від перспективних проєктів або зробити помилку у відповідний момент. Для того, щоб за будь-яких умов залишитися спокійним, необхідно бути впевненим у власних силах. Психологи радять у відповідний момент мати при собі те, що додає вам впевненості: амулет, брошка, щаслива сорочка, туфлі – що завгодно. Коли ви дивитеся у дзеркало і почуваєтеся впевнено – хвилювання не потрібно цього зруйнувати. Протестуйте, щоб зберегти впевненість у собі на тривалу перспективу, необхідно зафіксувати свої успіхи, пам'ятати про сили та постійно вдосконалюватися.
Хобі:
Для зміцнення стресостійкості важливо мати улюблену справу поза роботою, яка відмовляється від негативних думок та приносить вам радість. Психологи переконані, що ті, хто приділяють хобі хоча б кілька годин на тиждень, менше пацієнтів до депресії. Заняття улюбленою справою дають людям відчуття самодостатності та задоволеності. Якщо у вас ще немає хобі, то надихнутися прикладом відомих та успішних людей. Можливо, саме чийсь образок допоможе вам знайти ту віддушину, яка перекриватиме будь-який стрес.
Медитація:
Неабияким помічником у подоланні наслідків стресу є медитація. Декілька хвилин внутрішньої тиші дають можливість знайти рішення проблеми, що здавалося у всесвітньому масштабі або допомагають відволіктися від метушливого світу. Прихильники методики стверджують, що медитація дарує внутрішню спокій та впевненість у завтрашньому дні навіть у найбільш буремні години. Також досягається продуктивність, здатність до навчання та знижується розсійність уваги.
Здоровий сон:
Стрес часто не дає заснути та відкрити тривожний сон. Проте саме відпочинок уночі важливий для переосмислення, інший погляд на збудник стресу та для відновлення енергії. Тому намагайтеся не нехтувати сном через незакінчений проєкт чи важливу подію. Налаштуйтеся вам на правильні вечірні ритуали: приглушене світло, відмова від гаджетів, тепла ванна та налаштування правильних параметрів повітря у спальні
Концентруйтеся на позитиві:
Допоможіть підзарядитися та знайти «вакцину» для подолання стресу – позитивні моменти. Це може бути як спогади колишніх перемог, що підвищують впевненість у собі. Так і непомітні одразу позитивні моменти ситуації, що склалася. Вміння помічати у своєму житті не тільки чорні смуги краще пережити падіння та не втратити віру в краще.
Все моє:
Якщо негативна подія застала вас зненацька й ви нічого не можете з нею справитися, важливо усвідомити, що ніщо не вічне. Будь-які кризи, проблеми чи пандемії рано або пізно закінчуються. Люди пристосовуються до життя в нових реаліях та знаходять нові радості. Зберегти стійкість в умовах стресу набагато легше, якщо ставитися до проблеми як до тимчасового явища.