Чому в Азовському морі зосереджені коси, а в Чорному їх практично немає?
Ответы
Відповідь:
Рельєф дна та характер вітрових умов є головними причинами відмінностей у зосередженні кос в Азовському та Чорному морях.
Азовське море - це мілке та плоске, з багатьма мілкими затоками та затоками. Тому тут зосереджені піщані та мулисті коси, які виникають за рахунок переносу матеріалу вітром та морськими течіями.
Натомість, Чорне море має більш складний рельєф дна з підводними гірськими порогами та глибокими каньйонами, що утруднює рух матеріалу та перенос його вітром та течіями. Тому коси в Чорному морі зустрічаються значно рідше.
Також, географічне розташування морів відіграє роль у зосередженні кос. Азовське море знаходиться більш на південному заході та має сприятливі умови для формування кос, тоді як Чорне море має більш північне розташування та інші природні умови, які обмежують зосередження кос.
Пояснення:
Объяснение:
Вода - найбільш розповсюджена речовина в природі, без якої неможливе життя на Землі. Розвиток виробництва, збільшення населення потребують більшої кількості води. Україна не дуже багата на водні ресурси. Вона у 15-16 разів менше забезпечена прісними водами, ніж, наприклад, Росія. Звідси виникає питання про економне витрачання води.
Чорне море є внутрішньоконтинентальним морем Атлантичного океану. Омиває береги України, Росії (Краснодарський край), Грузії, Румунії, Болгарії, Туреччини.