помогите пожалуйста!!!!!!
Завдання 3. Використовуючи текст підручника й карти атласу, опишіть тип
ґрунту, характерний для вашої місцевості (Донецька обл.) , за планом:
а) назва, географічне положення;
б) умови ґрунтоутворення (співвідношення тепла й вологи, характер рос-
линності, ґрунтотвірна порода);
в) особливості ґрунтового профілю;
г) уміст гумусу, родючість;
ґ) використання в господарській діяльності;
д) заходи щодо раціонального використання й охорони.
Ответы
Ответ:
а) Грунти Донецької області розташовані переважно в степовій та лісостеповій зонах України.
б) Ґрунти – переважно чорноземи та сірі лісові ґрунти, утворені з пухких уламкових кам’янистих відкладень з навколишніх гір. Ці ґрунти зазнали сильної спеки та вологи влітку та холодної зими, що призвело до розвитку глибокої та розсипчастої структури ґрунту.
в) Ґрунтовий профіль складається з верхнього шару ґрунту, багатого гумусом і органічним матеріалом, за яким слідує підґрунтовий шар глини та мулу. Нижче знаходиться шар піску та гравію, а нижні шари стають все більш насиченими глиною.
г) Вміст гумусу та родючість ґрунту змінюються залежно від типу ґрунту. Чорноземи мають відносно високий вміст гумусу та родючість, тоді як сірі ґрунти, як правило, мають нижчий рівень. Обидва типи ґрунтів використовуються для сільського господарства, хоча сірі ґрунти зазвичай використовуються для вирощування трави та інших кормових культур.
ґ) Сільськогосподарські землі Донецької області використовуються для вирощування зерна та цукрових буряків, а також для вирощування овочів, фруктів та горіхів. Землі також використовуються для виробництва кормів, лісопосадок, розведення великої рогатої худоби та овець.
д) Заходи щодо раціонального використання та охорони ґрунтів у Донецькій області повинні включати поєднання сільськогосподарських практик, які сприяють родючості ґрунтів та зберігають структуру ґрунту, таких як методи водозбереження, сівозміна та використання органічних поправок. Необхідно також застосовувати контурну обробку ґрунту та використання кам’яних бар’єрів і вітрозахисних смуг для захисту ґрунтів від ерозії. Нарешті, ділянки ґрунту повинні бути відведені як охоронювані землі та захищені від надмірного випасу худоби, надмірного внесення добрив та інших нестійких видів діяльності