Предмет: Химия, автор: katusaustimenko75

9.3 Масова частка Карбону у вуглеводні дорівнює 84%. Відносна густина випарів вуглеводню за повітрям становить 3,45. Виведи молекулярну формулу та вкажи назву цього вуглеводню.​

Ответы

Автор ответа: anastasiyavasyakova
2

Відповідь:

D(r)(29) = 3.45 ==> M(r) = 3.45 * 29 = 100 г/моль

n(C) = (84*100)/1200 = 7

n(H) = (16*100)/100 = 16

C7H16 — гептан.

Пояснення:

Автор ответа: kakdelarebat
0
За даними умови задачі, масова частка вуглецю у вуглеводні дорівнює 84%. Це означає, що на 100 масових одиниць вуглеводню припадає 84 масових одиниці вуглецю.

Для знаходження молекулярної формули потрібно використовувати відносну молекулярну масу речовини. За формулою відносної густини, ми знаємо, що 1 моль цього вуглеводню займає об'єм, що дорівнює 3,45 літрам за нормальних умов (температура 0 градусів Цельсія та тиск 101,3 кПа). Тобто, ми можемо розрахувати об'ємну густину цього вуглеводню:

ρ = m/V = (молярна маса * кількість речовини)/V = (молярна маса * n)/V

де ρ - густина речовини, молярна маса - маса однієї молекули речовини, n - кількість речовини в молях, V - об'єм.

За даними задачі, ми знаємо, що густина цього вуглеводню дорівнює 3,45 г/л. Також, за таблицями відносних атомних мас, маса вуглецю дорівнює 12, а маса водню - 1. Тоді молярна маса вуглеводню буде:

М = 12n + 1m

де n - кількість атомів вуглецю, m - кількість атомів водню.

Розрахуємо об'єм, який займає 1 моль вуглеводню за нормальних умов:

V = (молярна густина * молярна маса)/101.3 = (3.45 * М)/101.3

Таким чином, густина речовини, що міститься в задачі, дорівнює:

ρ = М/V = (12n + m)/(3.45 * М/101.3)

Після спрощення виразу, ми отримуємо:

ρ = 35.
Похожие вопросы
Предмет: Алгебра, автор: selivestrovaveronika
Предмет: Физика, автор: behruz2415