Предмет: Химия,
автор: Аноним
Обчисліть масу етанолу, що взаємодіє з металічним натрієм, якщо при цьому виділяється водень об'ємом 2,24л (н.у.). Обчисліть об'єм повітря, що необхідний для спалювання водню
Ответы
Автор ответа:
1
Відповідь:
Об'єм кисню, який необхідно для спалювання 0.051 моль .
Пояснення:
Реакція між етанолом та натрієм має наступний балансований хімічний склад:
C₂H₅OH + Na → C₂H₅ONa + 1/2H₂
n(H₂) = V(H₂) × P/RT = 2.24 л × 101.3 кПа / (8.314 кПа·л / (моль·K) × 273 K) = 0.102 моль H₂
n(C₂H₅OH) = n(H₂) × 2 = 0.204 моль C₂H₅OH
Молярна маса етанолу:
M(C₂H₅OH) = 2 × M(C) + 6 × M(H) + M(O) = 2 × 12.01 г/моль + 6 × 1.008 г/моль + 15.99 г/моль = 46.07 г/моль
m(C₂H₅OH) = n(C₂H₅OH) × M(C₂H₅OH) = 0.204 моль × 46.07 г/моль = 9.39 г
2H₂ + O₂ → 2H₂O
n(O₂) = 0.102 моль H₂ × 1/2 × 1 моль O₂/1 моль H₂ = 0.051 моль O₂
Об'єм кисню, який необхідно для спалювання 0.051 моль .
Похожие вопросы
Предмет: Биология,
автор: sanya1300013
Предмет: Алгебра,
автор: normatovazamira743
Предмет: Химия,
автор: maga9888
Предмет: Математика,
автор: Аноним