Знайти ємність сферичного конденсатора, що складається із двох
концентричних сфер радіусами 10 см та 10, 5 см. Простір між сферами
заповнено маслом, діелектрична проникність якого 5.
Ответы
Ответ:
Ємність сферичного конденсатора можна знайти за формулою:
C = 4πε₀εᵣ(aᵣa₂)/(aᵣ-a₂),
де ε₀ - електрична стала, εᵣ - діелектрична проникність середовища між сферами, aᵣ - радіус зовнішньої сфери, a₂ - радіус внутрішньої сфери.
Підставляючи дані з умови, отримаємо:
C = 4πε₀εᵣ(aᵣa₂)/(aᵣ-a₂) = 4π(8.8510^-12)(5)(0.1050.1)/(0.105-0.1) ≈ 2.4510^-11 Ф (фарад).
Отже, ємність сферичного конденсатора складає близько 2.45*10^-11 Ф.
Объяснение:
Объяснение:
Ємність сферичного конденсатора можна обчислити за формулою:
C = (4πε₀ / (1/ r₁ - 1/ r₂))
де ε₀ - електрична сталa, r₁ і r₂ - радіуси зовнішньої та внутрішньої сфер відповідно.
У даному випадку, r₁ = 10 см та r₂ = 10.5 см. Діелектрична проникність масла, що заповнює простір між сферами, дорівнює 5.
Підставляючи дані у формулу, отримуємо:
C = (4πε₀ / (1/10 - 1/10.5)) * 5
C = 23.44 пФ
Отже, ємність сферичного конденсатора становить 23.44 пФ.