Предмет: Химия, автор: twevkwxx

Розв'язати задачі, надіслати розв'язок:

1. Кальцій карбід масою 260 г з масовою часткою домішок 30% прореагував з водою. Обчисліть об’єм газу (н. у.), що утворився.

2. Пропанол масою 200 г піддали окисненню за наявності каталізатора, Утворилася пропанова кислота кількістю речовини 2 моль. Обчисліть масову частку домішок у реагенті.

БУДЬ ЛАСКА ДОПОМОЖІТЬ ТІЛЬКИ З РОЗВЯЗКОМ

Ответы

Автор ответа: HAZ12
2

Ответ:

Кальцій карбід CaC2 реагує з водою з утворенням ацетилену C2H2 та газу, що містить 2 атоми водню (H2):

CaC2 + 2H2O → C2H2 + Ca(OH)2 + H2↑

Масова частка домішок у кальцій карбіді становить 30%, тому маса чистого кальцій карбіду дорівнює:

m(CaC2) = 0.7 × 260 г = 182 г

Молярна маса ацетилену дорівнює:

M(C2H2) = 2 × M(C) + 2 × M(H) = 2 × 12.01 г/моль + 2 × 1.01 г/моль = 26.04 г/моль

Молярна маса водню дорівнює 2.02 г/моль.

За законом реакції газів, об'єм газу, що утворився, пропорційний кількості молей газу. Оскільки на 1 мол ацетилену утворюється 1 мол H2, то кількість молей H2, що утворилася, дорівнює кількості молей ацетилену, тобто:

n(H2) = n(C2H2) = m(C2H2) / M(C2H2) = 182 г / 26.04 г/моль = 7 моль

Отже, об'єм H2, що утворився, дорівнює:

V(H2) = n(H2) × V0 = 7 моль × 22.4 л/моль = 156.8 л

де V0 - об'єм 1 моля газу за нормальних умов (н. у.) - 22.4 л.

Відповідь: об'єм газу, що утворився, дорівнює 156.8 л (н.у.).

Рівняння окиснення пропанолу C3H7OH до пропанової кислоти C3H6O2 має вигляд:

C3H7OH + 2[O] → C3H6O2 + H2O

У реакції 1 моль пропанолу перетворюється в 1 моль пропанової кислоти.

Кількість молей пропанолу, яку ми використали, дорівнює:

n(C3H7OH


tvkdg2jxxv: СПАСИБА
Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: duraknastya66
Предмет: Физика, автор: jelenazeile