правобережна гетьманщина в 1665-1670-х рр иермінова описова відповідь даю 50б
Ответы
Правобережна гетьманщина в 1665-1670-х роках — це період в історії України, коли на правому березі Дніпра існувала окрема козацька держава під керівництвом гетьмана Івана Брюховецького.
Після смерті гетьмана Павла Тетері згідно з угодою Білоцерківської ради, на посаду гетьмана було обраний Іван Брюховецький, який позиціонував себе як захисник козацьких інтересів та православної віри. Однак, його призначення не визнавалося польською шляхтою, яка контролювала Львівську крайову владу, тому Брюховецький був змушений шукати підтримки серед інших військових лідерів.
У 1666 році Брюховецький уклав союз з козаками-селянами, які очолювали Іван Суліми та Петро Дорошенко. Разом вони створили Конфедерацію Лівобережну, з метою захисту від польської влади та збільшення території контролю.
У 1667 році Брюховецький приєднався до Турецько-кримської коаліції проти Польщі, і успішно пройшов по Львівщині, захопивши багато міст і земель. Однак, це призвело до загострення відносин з Росією, яка підтримувала польську владу на Україні.
У 1669 році, після того, як турецько-кримська коаліція була розбита, Брюховецький був змушений вступити в переговори з Польщею. У результаті укладеної угоди («Деулінський договір»), Брюховецький визнав польське панування над Україною та погодився бути вірним васалом короля Польщі. Він також визнав право шляхти на обрання гетьмана, зберіг козацькі війська та зберіг православ'я на правому березі Дніпра.
Проте, Брюховецький не мав підтримки від усіх козацьких лідерів, і він був змушений боротися з ними, щоб зберегти свою владу. У 1670 році він був повалений іншим гетьманом — Іваном Самойловичем, який був обраний новим гетьманом Конфедерації Лівобережної.
Після повалення Брюховецького, гетьманом правобережної України був обраний Петро Дорошенко, який продовжував боротьбу за незалежність козацької держави. Однак, він також був повалений у 1676 році, після того як Туреччина приєдналась до Антиосманської коаліції, і Польща зуміла повернути контроль над правобережною Україною.
В цілому, правобережна гетьманщина була періодом боротьби за незалежність та визнання козацької держави, але в результаті війн та політичних ігор вона була повністю поглинута Польщею і втратила свою самостійність.