Предмет: Физика, автор: rrrinarin

Відстань між предметом і екраном 2,4 м. На якій відстані від предмета треба розмістити збиральну лінзу з фокусною відстанню 45 см, щоб отримати на екрані чітке зображення предмета?

Ответы

Автор ответа: lukutin69
2

Ответ:

Для того, щоб знайти відстань між збиральною лінзою та предметом, необхідно використати формулу тонкої лінзи:

1/ф = 1/в - 1/у,

де ф - фокусна відстань лінзи, в - відстань між лінзою та зображенням та у - відстань між лінзою та предметом.

Відомо, що фокусна відстань збиральної лінзи дорівнює 45 см, а відстань між предметом і екраном дорівнює 2,4 м = 240 см. Тому:

1/ф = 1/в - 1/у

1/45 = 1/240 - 1/у

1/у = 1/240 - 1/45

1/у = (1/240) * (45/45) - (1/45) * (240/240)

1/у = (45 - 240)/(240 * 45)

1/у = -195/10800

у = -10800/195

у = -55.38 см

Отже, збиральну лінзу потрібно розмістити на відстані близько до 55,4 см від предмета, щоб отримати чітке зображення на екрані. Однак, слід пам'ятати, що знак "-" показує, що збиральна лінза повинна бути розміщена на відстані перед предметом, а не за ним. Тому, якщо ми додамо до 55,4 см відстань між лінзою та предметом, отримаємо близько 300 см, тобто збиральну лінзу потрібно розмістити на відстані близько до 3 м від екрану.

Объяснение:

Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: dikdikilyha
Предмет: Математика, автор: toliamedvid