1. Інтенсивність звуку в цеху складала10-4 Вт/м2. Після проведення відповідних робіт вона становила 10-6 Вт/м2. Як змінився рівень інтенсивності?
2. Автомобільний двигун без глушника видавав звуки з рівнем інтенсивності 100 дБ. Глушник поклали на місце, в результаті чого його інтенсивність звуку зменшилась в 100 разів. Яким став рівень інтенсивності?
Ответы
Ответ:
1 Рівень інтенсивності звуку змінився на 20 децибел (дБ). Це можна обчислити за допомогою формули:
ΔL = 10log(I₂/I₁), де ΔL - зміна рівня інтенсивності (в дБ), I₁ - початкова інтенсивність (в Вт/м²), I₂ - кінцева інтенсивність (в Вт/м²).
Підставляємо в формулу дані:
ΔL = 10log(10^(-6)/10^(-4)) = 10log(0.01) = 10(-2) = -20
Отже, рівень інтенсивності зменшився на 20 дБ.
2 Рівень інтенсивності зменшився на 20 децибел (дБ). Це можна обчислити за допомогою формули:
ΔL = 10log(I₁/I₂), де ΔL - зміна рівня інтенсивності (в дБ), I₁ - початкова інтенсивність (в Вт/м²), I₂ - кінцева інтенсивність (в Вт/м²).
Початковий рівень інтенсивності складав 100 дБ, що відповідає інтенсивності 10^(-5) Вт/м² (за таблицями). Інтенсивність зменшилась в 100 разів, тобто стала 10^(-7) Вт/м². Підставляємо в формулу дані:
ΔL = 10log(10^(-5)/10^(-7)) = 10log(10^2) = 102 = 20
Отже, рівень інтенсивності зменшився на 20 дБ.
Объяснение: