Предмет: Химия, автор: vikakras495

визначити масу солі, що одержали під час взаємодії 20% розчину натрій гідроксиду масою 200г з сульфур ( VІ ) оксидом

Ответы

Автор ответа: DLAXI56
1

Ответ:

Для визначення маси солі, яка утвориться при взаємодії 20% розчину натрій гідроксиду з сульфур (VI) оксидом, необхідно спочатку записати рівняння хімічної реакції між цими речовинами:

NaOH + SO3 → Na2SO4

З цього рівняння видно, що одна молекула натрій гідроксиду (NaOH) реагує з однією молекулою сульфур (VI) оксиду (SO3), утворюючи одну молекулу сульфату натрію (Na2SO4).

Для визначення маси сульфату натрію, який утвориться, необхідно знати кількість молів натрій гідроксиду та сульфур (VI) оксиду, що беруть участь у реакції. Для цього скористаємося формулою розрахунку кількості речовин:

n = m/M,

де n - кількість молів речовини, m - маса речовини в грамах, M - молярна маса речовини в г/моль.

Для натрій гідроксиду (NaOH) M = 40 г/моль, тому кількість молів NaOH, що міститься в 20% розчині масою 200 г, дорівнює:

n(NaOH) = m(NaOH)/M(NaOH) = 200 г / 40 г/моль = 5 моль

Для сульфур (VI) оксиду (SO3) M = 80 г/моль, тому кількість молів SO3, яка бере участь у реакції, дорівнює кількості молів NaOH, оскільки реагенти взаємодіють у молевих співвідношеннях 1:1:

n(SO3) = n(NaOH) = 5 моль

За законом збереження маси, маса сульфату натрію (Na2SO4), що утвориться, також дорівнює масі натрій гідроксиду (NaOH) та сульфур (VI) оксиду (SO3), як

Объяснение:

Для визначення маси солі, яка утвориться при взаємодії 20% розчину натрій гідроксиду з сульфур (VI) оксидом, необхідно спочатку записати рівняння хімічної реакції між цими речовинами:

NaOH + SO3 → Na2SO4

З цього рівняння видно, що одна молекула натрій гідроксиду (NaOH) реагує з однією молекулою сульфур (VI) оксиду (SO3), утворюючи одну молекулу сульфату натрію (Na2SO4).

Для визначення маси сульфату натрію, який утвориться, необхідно знати кількість молів натрій гідроксиду та сульфур (VI) оксиду, що беруть участь у реакції. Для цього скористаємося формулою розрахунку кількості речовин:

n = m/M,

де n - кількість молів речовини, m - маса речовини в грамах, M - молярна маса речовини в г/моль.

Для натрій гідроксиду (NaOH) M = 40 г/моль, тому кількість молів NaOH, що міститься в 20% розчині масою 200 г, дорівнює:

n(NaOH) = m(NaOH)/M(NaOH) = 200 г / 40 г/моль = 5 моль

Для сульфур (VI) оксиду (SO3) M = 80 г/моль, тому кількість молів SO3, яка бере участь у реакції, дорівнює кількості молів NaOH, оскільки реагенти взаємодіють у молевих співвідношеннях 1:1:

n(SO3) = n(NaOH) = 5 моль

За законом збереження маси, маса сульфату натрію (Na2SO4), що утвориться, також дорівнює масі натрій гідроксиду (NaOH) та сульфур (VI) оксиду (SO3), як


vikakras495: ДЯКУЮ
Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: Аноним
Предмет: Русский язык, автор: nikita197867
пожалуйста помогите
1.Укажите предложение, в составе которого есть односоставное безличное. *

1) Помню раннее, свежее, тихое утро.

2) Подсохший и поредевший сад, кленовые аллеи, тонкий аромат опавшей листвы.

3) Видна дорога к большому шалашу, всюду сильно пахнет яблоками.

4) Вспоминается мне урожайный год, когда на гумнах возвышался целый золотой город.

2. Укажите предложение с составным именным сказуемым. *

1) Моя собака начала красться.

2) С охоты я возвращался вечером.

3) День был солнечным.

3. Укажите предложение с составным глагольным сказуемым. *

1) Моя собака начала красться.

2) С охоты я возвращался вечером.

3) День был солнечным.

4. Укажите словосочетание со связью управление. *

1) белеет кругом

2) все комнаты

3) запах глины

5. Укажите предложение с обособленным обстоятельством. *

1) Наступила тишина, изредка нарушаемая пением сверчка.

2) Перейдя через невысокий хребет, мы попали в соседнюю долину.

3) И вот опять они, знакомые места.

4) Кроме картин, в доме было много цветов.