Предмет: Физика,
автор: ovcinnikovamelania
Повітряну кулю об'ємом 500 м³ заповнили гарячим повітрям, густина якого дорівнює 0,9 кг/м³. Маса оболонки з гондолою становить 150 кг. Обчисли піднімальну силу повітряної кулі, якщо густина холодного повітря ззовні кулі дорівнює 1,3 кг/м³
Ответы
Автор ответа:
6
Піднімальна сила повітряної кулі визначається різницею між вагою повітря, який вона витісняє, та вагою кулі з гондолою.
Об'єм повітряної кулі: V = 500 м³
Густина гарячого повітря в кулі: ρ1 = 0,9 кг/м³
Маса оболонки з гондолою: m = 150 кг
Густина холодного повітря ззовні кулі: ρ2 = 1,3 кг/м³
Об'єм повітря, який витісняє куля: Vв = V = 500 м³
Маса повітря, яке витісняє куля:
mв = ρ2 * Vв = 1,3 кг/м³ * 500 м³ = 650 кг
Вага повітря, яке витісняє куля:
Fв = mв * g = 650 кг * 9,81 м/с² ≈ 6 383 Н
Вага кулі з гондолою:
Fг = m * g = 150 кг * 9,81 м/с² ≈ 1 471 Н
Піднімальна сила кулі:
Fп = Fв - Fг = 6 383 Н - 1 471 Н = 4 912 Н
Отже, піднімальна сила повітряної кулі дорівнює близько 4 912 Н
Похожие вопросы
Предмет: Английский язык,
автор: aromed687
Предмет: Английский язык,
автор: aaleksiyonok
Предмет: История,
автор: rtywertyANDERSON
Предмет: История,
автор: mariamihnevich5
Предмет: Русский язык,
автор: ilyha56tuh