Чому літературно-мистецьке покоління 1920-х-
початку 1930-х рр. в Україні, яке знищив тоталітарний
сталінський режим, називають «розстріляним
відродженням»?
Ответы
Літературно-мистецьке покоління 1920-х-початку 1930-х рр. в Україні, яке знищив тоталітарний сталінський режим, називають "розстріляним відродженням" через те, що більшість представників цієї групи були репресовані та знищені за політичних репресій Сталінського режиму у 1937-1938 роках.
Це були люди, які були на передовій культурного та інтелектуального життя України у 1920-х-1930-х роках. Вони створювали нову літературу, мистецтво, музику та інші види культури, які відображали нові погляди та ідеї, що виникли в Україні в період незалежності між 1917 та 1920 роками.
Проте, у 1937-1938 роках, Сталінський режим розпочав кампанію політичних репресій, яка включала масові арешти, трибунали та каральні заходи. Багато з представників цього покоління були арештовані, піддані суду та розстріляні або відправлені на роботи в таборах. Такі репресії призвели до того, що багато талановитих людей було вбито або знищено, що сильно позначилося на культурному та інтелектуальному житті України на наступні десятиліття. Це покоління мала значний внесок у розвиток української культури, тому їх загибель була великою втратою для країни.