Предмет: Физика, автор: anatoliy2070

3. Брусок масою 3 кг тягнуть по горизонтальному столу, прикладаючи горизонтальну силу 8 Н. При цьому брусок рухається з постійною швидкістю. Який коефіцієнт тертя між бруском і столом?​

Ответы

Автор ответа: netrade088
1

Відповідь:

Пояснення:

Якщо брусок рухається з постійною швидкістю, то він переборює силу тертя, яка дорівнює силі, яку ми прикладаємо, тобто 8 Н. Таким чином, сила тертя також дорівнює 8 Н. Застосуємо формулу для коефіцієнта тертя:

сила тертя = коефіцієнт тертя × сила нормалі

де сила нормалі - сила, яка діє на брусок з боку столу і перпендикулярна до поверхні столу. Оскільки брусок рухається з постійною швидкістю, то сила нормалі дорівнює вазі бруска, тобто 3 кг × 9,8 м/с² = 29,4 Н.

Тоді коефіцієнт тертя:

коефіцієнт тертя = сила тертя / сила нормалі = 8 Н / 29,4 Н ≈ 0,27

Отже, коефіцієнт тертя між бруском і столом дорівнює 0,27.

Похожие вопросы