Предмет: Химия,
автор: 124342342
До 3,6 г води додали шматочок металічного натрію масою
4,6 г. Яка маса водню виділилася, якщо разом з ним утворилося 8 г
натрій гідроксиду NaOH? Скласти хімічне рівняння до реакції.
Ответы
Автор ответа:
1
Ответ:
Хімічне рівняння реакції між натрієм та водою:
2 Na + 2 H2O -> 2 NaOH + H2
За законом збереження маси, маса продуктів реакції має дорівнювати масі реакційних речовин:
м(Na) = 4.6 г
м(H2) = ?
м(NaOH) = 8 г
Молярна маса NaOH: 23 + 16 + 1 = 40 г/моль
Кількість речовини NaOH: n = м/М = 8 г / 40 г/моль = 0.2 моль
За рівнянням реакції одна молекула NaOH утворюється з двох молекул води та однієї молекули H2, тому кількість молекул H2 дорівнює кількості молекул NaOH, тобто n(H2) = 0.2 моль.
Тоді маса H2, що утворилася:
м(H2) = n(H2) * M(H2) = 0.2 моль * 2 г/моль = 0.4 г
Отже, маса виділеного водню дорівнює 0.4 г.
Похожие вопросы
Предмет: Окружающий мир,
автор: mashawwi
Предмет: Математика,
автор: analukiancin
Предмет: Математика,
автор: kobzarid
Предмет: Українська мова,
автор: Vitaaaa90
Предмет: Українська мова,
автор: Аноним