Предмет: Литература, автор: arinaserebro14

ДОПОМОЖІТЬ БУДЬ ЛАСКА!!!!ДАЮ 100 БАЛЛІВ!!!
Як ви розумієте образ самотності, втілений С.Чернілевським у вірші "Забула внучка в баби черевички..."? Відповідь аргументуйте!

Ответы

Автор ответа: nikbobr
2

Вірш "Забула внучка в баби черевички..." написаний С.Чернілевським, відображає образ самотності через відсутність контакту між старою бабою і зовнішнім світом.

Спочатку вірш описує ситуацію, коли внучка забула в бабусі черевички, що змушує бабу залізти на горище, де вона зберігала свої речі. На горищі бабу зустрічає миша, яку вона радо зустрічає, бо це для неї єдиний контакт з іншими живими істотами. Баба йде на компроміс з мишею, дозволяючи їй жити на горищі, але прохає, щоб вона не руйнувала її речі.

Таким чином, вірш показує, як самотня людина може прагнути будь-якого контакту з живим світом, навіть з тваринами. Для баби миша стає єдиним другом, з яким вона може поспілкуватись. Відсутність родичів і друзів змушує бабу шукати компанію у незвичайних місцях і знайомитись з незвичними людьми, тому вона радо зустрічає мишу на горищі.

Отже, образ самотності відображений у вірші через відсутність родичів та друзів у житті старої баби, яка знаходить компанію тільки в миші, що може виглядати незвично, але відображає бажання будь-якого контакту з живим світом.


arinaserebro14: Спосибо
Автор ответа: Аноним
0

Вірш "Забула внучка в баби черевички..." від С. Чернілевського є виразом форми самотності, що втілюється через старість та покинутість. У вірші описується сцена, коли внучка забула бабусині черевички, які вона повинна була забрати, а тепер бабуся не може вийти з хати без них. Це приводити до того, що бабуся залишається сама зі своїми думками та спогадами, і ніхто не звертається на її увагу.

У вірші чітко виражене почуття самотності та відчуженості бабусі, яка змушена перебувати у самотності, не маючи з ним поділитися своїми думками та почуттями. Описуючи хату, автор звертає увагу на затишок, що в ній панує: "Навкруги - чисто, гарно, свіжо, / Тихо й тепло у хаті". Проте це не зменшує почуття самотності, яке відчуває бабуся, коли вона залишається сама зі своїми думками та спогадами. Усі інші жителі села мають своїх батьків, які звертаються на них до уваги, а бабуся залишається сама.

Таким чином, вірш "Забула внучка в баби черевички..." втілює образ самотності та відчуженості, який настає від покинутості в старості та багатьох країнах, яка звернулася до уваги на бабусю. Цей образ є у творчості С. Чернілевського, який звертає увагу на соціальні проблеми та проблеми людської війни.

дайте корону пж

Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: zkonstantin389
Предмет: Обществознание, автор: 123456789Kira2580
ДАЮ 50 БАЛОВ!!!!!!
Прочитайте текст и укажите основную мысль текста, запишите ее.
Возникло золотое правило морали давным-давно. Рассказывают, что к китайскому мудрецу
Конфуцию, который жил более двух тысяч лет назад, пришёл ученик и спросил: «Есть ли правило,
которым можно было бы руководствоваться всю жизнь?» Мудрец ответил: «Это взаимность. Чего сам
не желаешь, того не делай другим». Это и было золотое правило.
Существует также древнееврейский рассказ о нетерпеливом молодом человеке. Он просил умных
людей изложить ему содержание священных книг так коротко, чтобы мудрость их можно было
усвоить, стоя на одной ноге и не утомившись. И один знаменитый учёный сказал ему: «Не
делай никому того, чего не хочешь, что было бы сделано тебе». И это тоже было золотое правило.
А в начале нашей эры оно прозвучало из уст Иисуса Христа: «И так во всём, как хотите, чтобы с
вами поступали люди, так поступайте и вы с ними». Так золотое правило вошло в жизнь людей и живёт
уже тысячи лет.