Пентан вступив у реакцію повного окиснення, унаслідок чого утворився карбон(ІV) оксид об’ємом 67,2 л (н. у.). Обчисліть об’єм води, що утворилася та масу пентану, який взяв участь у реакції. Допоможіть будь ласка.
Ответы
Ответ:
Запишемо рівняння реакції повного окиснення пентану:
C5H12 + 8O2 -> 5CO2 + 6H2O
Відношення об'єму кисню до об'єму вуглекислого газу у реакції дорівнює 8:5, тому об'єм кисню, необхідний для повного спалювання пентану, буде дорівнювати:
V(O2) = V(CO2) * (8/5) = 67,2 * (8/5) = 107,52 л (н. у.)
Отже, було використано 107,52 л кисню. Залишковий об'єм кисню у повітрі становить 1000 - 107,52 = 892,48 л (н. у.).
Об'єм води, що утворився, буде дорівнювати:
V(H2O) = V(C5H12) * (6/5) = 67,2 * (6/5) = 80,64 л (н. у.)
Маса пентану, який взяв участь у реакції, може бути знайдена за допомогою об'єму кисню, який було використано:
n(O2) = V(O2) / Vm(O2) = 107,52 / 22,4 = 4,8 моль
З рівняння реакції видно, що 1 моль пентану реагує з 8 молями кисню, тому маса пентану, який брав участь у реакції, буде:
n(C5H12) = n(O2) / 8 = 4,8 / 8 = 0,6 моль
m(C5H12) = n(C5H12) * M(C5H12) = 0,6 * 72,15 = 43,29 г
Отже, об'єм води, що утворився, дорівнює 80,64 л (н. у.), а маса пентану, який взяв участь у реакції, дорівнює 43,29 г
Объяснение: