Предмет: Химия,
автор: temya2086
Обчислити молярну масу метану СН4, якщо відомо, що маса 1 л (н.у.) становить 0,71 г. Срочно нужно!
Ответы
Автор ответа:
1
Молярна маса (M) метану СН4 - це маса однієї молі метану. Щоб обчислити M, ми можемо використати відомі дані про масу 1 л (н.у.) метану.
Маса 1 л (н.у.) метану = 0,71 грама. За стандартних умов температури і тиску, об'єм однієї молі будь-якого газу становить 22,4 л (це відомо як молярний об'єм).
Отже, кількість молей метану в 1 л (н.у.) дорівнює:
n = V / Vm = 1 л / 22.4 л/моль = 0.0446 моль
Молярна маса метану дорівнює його масі, поділеній на кількість молей:
M = m / n = 0.71 г / 0.0446 моль = 16.0 г/моль
Отже, молярна маса метану СН4 дорівнює 16.0 г/моль.
Маса 1 л (н.у.) метану = 0,71 грама. За стандартних умов температури і тиску, об'єм однієї молі будь-якого газу становить 22,4 л (це відомо як молярний об'єм).
Отже, кількість молей метану в 1 л (н.у.) дорівнює:
n = V / Vm = 1 л / 22.4 л/моль = 0.0446 моль
Молярна маса метану дорівнює його масі, поділеній на кількість молей:
M = m / n = 0.71 г / 0.0446 моль = 16.0 г/моль
Отже, молярна маса метану СН4 дорівнює 16.0 г/моль.
Похожие вопросы
Предмет: Обществознание,
автор: khvbhhvg
Предмет: Химия,
автор: ewensat
Предмет: Математика,
автор: m8508786
Предмет: Физика,
автор: mariettachistyakova
Предмет: Қазақ тiлi,
автор: gulim42