пожалуйста очень нужно!!! сделать таблицу и написать Висновок
Ответы
Ответ:
РИБИ-головний мозок риб має примітивну будову, що характеризується малим об'ємом і незначним розвитком переднього відділу. Передній мозок порівняно з іншими відділами малий і не розділений на півкулі. На поверхні переднього мозку у цих тварин немає ще нервових клітин (кори).
АМФІБІЇ- У земноводних краще, ніж у риб, розвинений передній мозок і є півкулі переднього мозку, які відповідають за складну поведінку. Мозочок розвинений трохи гірше, бо їхні рухи досить одноманітні.
РЕПТИЛІЇ-Головний мозок рептилій розвивається у напрямку збільшення переднього мозку (його великих півкуль). Поверхня великих півкуль у них є абсолютно гладкою. Близько 1/4 об'єму великих півкуль переднього мозку займає кора головного мозку, що відповідає за складні форми поведінки. Решта об'єму — за інстинктивну поведінку.
ПТАХИ-Особливість будови головного мозку птахів - великий, добре розвинений мозочок, який має складчасту будову. Це пов'язано зі складністю рухів птахів, особливо із збереженням рівноваги і координацією під час польоту.
ССАВЦІ-Високий розвиток кори мозку. Сіра речовина розташована поверх білої речовини. У корі розташовані центри вищої нервової діяльності. Великі півкулі мають звивини.
Объяснение:
Висновок:Завдяки появі нових відділів головного мозку хребетних тварин зростає складність поведінки тварин. Якщо у нижчих хордових (амфібій, рептилій, риб) мозочок зростає по мірі складності рухів, то у птахів, ссавців на це впливає удосконалення і органів чуття, що впливають на об’єм переднього мозку та його півкуль, появі сірій речовини зі звивинами - для збільшення площі поверхні мозку. Соціальна поведінка тварин ускладнюється внаслідок розвитку тих чи інших відділів головного мозку.