Предмет: Українська література, автор: nakalz2008128

Напишіть твір-мініатюру на тему "Чи потрiбна воля за будь-яку ціну?", спираючись на зміст повісті (до 1 стор)
повість-"Дорогою ціною"
прошу допоможіть​

Ответы

Автор ответа: Eugeniick
1

"Чи потрiбна воля за будь-яку ціну?"

Повість "Дорогою ціною" Володимира Лиса - це історія про життєвий вибір головного героя, який заради відчуття свободи та власної гідності, готовий боротися з усіма перешкодами, що виникають на його шляху.

Саме ця історія надихає на думку про те, чи потрібна воля за будь-яку ціну. Чи варто боротися за свої ідеали і цінності, навіть якщо це може коштувати дуже дорого?

На мою думку, воля - це одна з найважливіших рис, яка дозволяє людині бути самим собою, вибирати свій життєвий шлях та бути відповідальним за свої рішення. Однак, волю не можна розглядати як щось безумовно позитивне, яке потрібно здобувати за будь-яку ціну.

Історія "Дорогою ціною" показує, що з часом воля може перерости в замкненість, жорстокість та взірваність. Герой повісті занадто занурився у свою боротьбу, що відчував ненависть до своїх супротивників та став готовий на все, щоб домогтися своєї мети.

Отже, воля - це важлива якість людини, але вона повинна бути розумною та збалансованою. Не варто боротися за свої ідеали і цінності, якщо це завдасть шкоди іншим людям та призведе до негативних наслідків. Наприклад, важливо шанувати права інших людей та дотримуватися законів, навіть якщо вони не збігаються з власними поглядами.

Таким чином, воля - це важлива риса характеру, але потрібно пам'ят

Автор ответа: levcenkokirill780
1

Ответ:Оповідання починається зі вступу, в якому автор дав історичне підґрунтя до пригод своїх героїв. Широкий показ умов життя і боротьби кріпаків за волю доводить, що не лише кохання штовхнуло Остапа і Соломію на втечу. Прагнення до волі передавалося українцям від покоління до покоління. Відомий шведський історик літератури А. Єнсен у 1918 році писав: "Письменник глибоко проникає в душу українського народу, добре знає його спосіб життя і характер".

Події твору Коцюбинського розгортаються у тридцятих роках XIX століття — за тридцять років до проголошення селянської реформи, яка скасувала кріпацтво. Однак кріпаччина в серцях сучасників Коцюбинського відгукувалася болючими ранами і кликала до нової боротьби проти гноблення. Детально зображуючи весь шлях утікачів, сповнений пригод і смертельної небезпеки, автор доводить, що життя дорівнює волі, а волю можна вибороти ціною людського життя. Виходить замкнене коло, вихід з якого — у спільній боротьбі всього народу. Адже придунайські плавні густо засіяні кістками поодиноких втікачів на шляху до волі — нехай і на чужині. Таких, як Остап і Соломія, здатних на все заради волі, було чимало серед українців. Я думаю, що в образах головних героїв оповідання автор узагальнив увесь поневолений український народ. А мужність і відчайдушність Остапа і Соломії у подоланні перешкод на шляху до волі символізують одвічне прагнення і найвищий ідеал українського народу.

Остап, у розумінні Коцюбинського, — це вже не "віл у ярмі", це яскравий приклад "жевріння іскри у попел", яка згодом перетвориться у полум'я народного гніву. Щоб показати тяжкий шлях до волі, Коцюбинський створює для Остапа чимало перешкод. Цим автор наче перевіряє міцність мети кришка.

Кінець оповідання трагічний. Соломія, кохана жінка Остапа, найвірніша подруга у небезпечній мандрівці, загинула у водах Дунаю. Сумно стає від прочитаного, але водночас відчуваєш велич волелюбного українського народу, для якого шлях до щастя — це самовіддана боротьба за волю та незалежність.

Объяснение:

Похожие вопросы
Предмет: Алгебра, автор: cheitofan105