Визначіть молекулярну формулу вуглеводню, якщо масова частка Гідрогену в ньому становить 14,3%, а відносна молекулярна маса вуглеводню дорівнює 70 а.о.м.
Ответы
Ответ:
C5H12
Объяснение:
Спочатку необхідно визначити кількість атомів водню та вуглецю в молекулі цього вуглеводню.
Нехай "x" - кількість атомів вуглецю в молекулі вуглеводню.
Тоді кількість атомів водню буде "2x + 2" (тому що водень у вуглеводні знаходиться в співвідношенні 2:1 з вуглецем).
Масова частка водню в молекулі вуглеводню становить 14,3%, тому:
маса водню = 0,143 * відносна молекулярна маса вуглеводню = 0,143 * 70 = 10.01 а.о.м.
Кількість атомів водню в молекулі вуглеводню буде дорівнювати:
кількість атомів водню = маса водню / атомна маса водню = 10.01 / 1 = 10.01
Тоді кількість атомів вуглецю буде:
кількість атомів вуглецю = (відносна молекулярна маса вуглеводню - маса водню) / атомна маса вуглецю = (70 - 10.01) / 12.01 = 4.992
Таким чином, молекулярна формула вуглеводню буде C5H12.