Предмет: Физика,
автор: ulanalesnikova4
На поверхность вольфрама, работа выхода электрона из которого равна 7,2·10-19 Дж, падают лучи длиной волны 250 нм. Определите кинетическую энергию фотоэлектрона.
Ответы
Автор ответа:
2
Для розв'язання цієї задачі використовуємо формулу Ейнштейна для фотоефекту:
KЕ = hν - φ
де KЕ - кінетична енергія фотоелектрона, h - стала Планка, ν - частота світла, φ - робота виходу.
Перетворимо довжину хвилі світла в частоту за допомогою співвідношення λν = c, де c - швидкість світла:
ν = c / λ = 3·10^8 м/с / (250·10^(-9) м) = 1.2·10^15 Гц
Підставляємо значення в формулу Ейнштейна:
KЕ = hν - φ = 6.63·10^(-34) Дж·с * 1.2·10^15 Гц - 7.2·10^(-19) Дж = 9.97·10^(-20) Дж
Отже, кінетична енергія фотоелектрона становить 9.97·10^(-20) Дж.
KЕ = hν - φ
де KЕ - кінетична енергія фотоелектрона, h - стала Планка, ν - частота світла, φ - робота виходу.
Перетворимо довжину хвилі світла в частоту за допомогою співвідношення λν = c, де c - швидкість світла:
ν = c / λ = 3·10^8 м/с / (250·10^(-9) м) = 1.2·10^15 Гц
Підставляємо значення в формулу Ейнштейна:
KЕ = hν - φ = 6.63·10^(-34) Дж·с * 1.2·10^15 Гц - 7.2·10^(-19) Дж = 9.97·10^(-20) Дж
Отже, кінетична енергія фотоелектрона становить 9.97·10^(-20) Дж.
Похожие вопросы
Предмет: Геометрия,
автор: Аноним
Предмет: Математика,
автор: TomkivMatvij
Предмет: Математика,
автор: virachirko56
Предмет: Русский язык,
автор: Fufyugu
Предмет: Биология,
автор: grishaaxnazarov