Предмет: Химия, автор: sobollarsenii

Маса 2 л (н.у.) деякого газу становить 4,286 г. Розрахуйте його полярну масу (г/моль) та відносну густину за повітрям. Дам 40 балів пожалуста срочно

Ответы

Автор ответа: PomogatorAlex
1

Для розв'язання задачі потрібно знати молярну масу повітря та газу. За умовою відомо, що маса 2 л (н.у.) газу становить 4,286 г.

Крок 1: Знайдемо кількість речовини газу:

n = V / Vm,

де V - об'єм газу в літрах, Vm - молярний об'єм газу при нормальних умовах, Vm = 22,4 л/моль.

n = 2 л / 22,4 л/моль = 0,089 моль

Крок 2: Знайдемо молярну масу газу:

M = m / n,

де m - маса газу в грамах.

M = 4,286 г / 0,089 моль = 48,15 г/моль

Крок 3: Знайдемо відносну густину газу за повітрям:

d = M / M(повітря),

де M(повітря) - молярна маса повітря, M(повітря) = 28,97 г/моль.

d = 48,15 г/моль / 28,97 г/моль = 1,661

Крок 4: Знайдемо полярну масу газу:

μ = d * μ(повітря),

де μ(повітря) - полярна маса повітря, μ(повітря) = 28,96 г/моль.

μ = 1,661 * 28,96 г/моль = 48,09 г/моль.

Отже, полярна маса газу дорівнює 48,09 г/моль, а відносна густина за повітрям - 1,661.

Объяснение:

Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: alenababak2001