Вуглеводень належить до гомологічного ряду етилену. Напишіть його
структурну формулу, знаючи, що 0,21 г. його може вступити в реакцію з 0,8
г. брому.
ДОПОМОЖІТЬ БУДЬЛАСКА!!!
ДАЮ ВСІ СВОЇ БАЛИ!!!
СРОЧНО!!!
Ответы
Ответ:
Для визначення структурної формули вуглеводня, який належить до гомологічного ряду етилену, спочатку необхідно визначити його молекулярну масу, виходячи з даних про масу брому, що вступив у реакцію з вуглеводнем:
Маса брому = 0,8 г
Маса вуглеводню = 0,21 г
Молярна маса брому: 79,9 г/моль
Кількість молів брому: 0,8 г / 79,9 г/моль = 0,01 моль
За хімічним рівнянням реакції вуглеводень взаємодіє з бромом у співвідношенні 1:1. Отже, кількість молів вуглеводню також дорівнює 0,01 моль.
Молярна маса вуглеводню = маса вуглеводню / кількість молів вуглеводню
Молярна маса вуглеводню = 0,21 г / 0,01 моль = 21 г/моль
Молекулярна маса вуглеводню в гомологічному ряді етилену дорівнює 28 г/моль, оскільки містить два атоми вуглецю та шість атомів водню.
Таким чином, кількість молів вуглеводню в даних не відповідає молекулярній масі етилену, а тому, скоріше за все, мова йде про метан (CH4), який також належить до гомологічного ряду етилену.
Таким чином, структурна формула вуглеводню, який може взаємодіяти з бромом у зазначених співвідношеннях, - CH4 (метан).