Предмет: Химия, автор: solodovnikana765

Срочно!Яку масу розчину натрій гідроксиду з масовою

часткою лугу 20% потрібно взяти для нейтралізації розчину фенолу масою 200 г,

масова частка фенолу у якому 23,5%?

Ответы

Автор ответа: paraneken
0

Ответ:

Нейтралізація фенолу NaOH відбувається за рівнянням:

C6H5OH + NaOH → NaC6H5O + H2O

Масова частка фенолу у розчині 23,5%, тобто в 100 г розчину міститься 23,5 г фенолу. Оскільки маса розчину фенолу дорівнює 200 г, ми можемо визначити масу фенолу, який міститься у розчині:

маса фенолу = 200 г * 23,5% = 47 г

Так як коефіцієнт стехіометрії NaOH до фенолу дорівнює 1:1, то маса NaOH, потрібна для нейтралізації фенолу, також дорівнює 47 г.

Масова частка лугу у розчині 20%, тобто в 100 г розчину міститься 20 г NaOH. Щоб знайти масу розчину NaOH, яку потрібно взяти, ми можемо скористатися наступним співвідношенням:

20 г NaOH / 100 г розчину = 47 г NaOH / х г розчину

Де x - маса розчину NaOH, яку потрібно взяти.

Розв'язавши рівняння відносно x, ми знаходимо:

x = 235 г

Отже, необхідно взяти 235 г розчину NaOH з масовою часткою лугу 20% для нейтралізації 200 г розчину фенолу з масовою часткою 23,5%.

Объяснение:

Похожие вопросы
Предмет: Алгебра, автор: Eugeniusus
Предмет: Математика, автор: tarasov19890212