Предмет: Химия, автор: tararara228

братья мои меньшие помогите пожалуйста. обєм кисню, який втратится на спалювання 30м пропіну (н.у)

Ответы

Автор ответа: sheykodaniil
0

Відповідь:

Для розв'язання цього завдання потрібно використати рівняння хімічної реакції спалювання пропіну:

C3H4 + 2O2 -> 3CO2 + 2H2O

За рівнянням, на кожний моль C3H4, що спалюється, залучається 2 молі O2. Оскільки в умові задачі вказано об'єм пропіну при нормальних умовах, то можемо використати стандартний об'єм для газів (22,4 л/моль) для обчислення кількості молів пропіну:

30 м³ пропіну = 30 000 л / 22,4 л/моль = 1339,29 моль C3H4

Так як коефіцієнт перед киснем в рівнянні реакції дорівнює 2, то на спалювання 1339,29 моль C3H4 потрібно 2678,58 молей O2.

Об'єм кисню, який витратиться на спалювання 2678,58 моль O2 можна обчислити за допомогою стандартного об'єму газів та числа Авогадро (6,02 x 10^23 молекул/моль):

Об'єм O2 = 2678,58 моль x 22,4 л/моль = 59 950,91 л

Отже, об'єм кисню, який витратиться на спалювання 30 м³ пропіну (н.у.), дорівнює 59 950,91 л.

Пояснення:

Похожие вопросы