Предмет: История, автор: kd0689280418

срочно!!!!!! даю 20 балів"порівняйте політичний розвиток Лівобережної і Правобережної Гетьманщини 60-х початку 70-х років 17 ст​

Ответы

Автор ответа: kondratijuk
1

Ответ:

Political Development in 17th Century Ukraine

Ваня Кондратюк

порівняйте політичний розвиток Лівобережної і Правобережної Гетьманщини 60-х початку 70-х років 17 ст

Лівобережна і Правобережна Гетьманщини — це були дві різні території, які існували на території України протягом 17 століття. Обидві території перебували під владою гетьманів, але мали різний політичний розвиток.

У 60-х та на початку 70-х років 17 століття, на Лівобережній Гетьманщині панувала стабільність та економічний розвиток. Гетьман Павло Тетеря відкрив нові шляхи для торгівлі та забезпечення армії. Він відновив контакти з Московією та Військом Запорозьким, що дало можливість зміцнити економіку та обороноздатність території.

У той же час, на Правобережній Гетьманщині панувала політична нестабільність та соціальна напруженість. Гетьманська влада змінювалась занадто часто, і це заважало здійсненню стратегічних планів для розвитку території. Також було багато конфліктів між гетьманом та його підлеглими, що також заважало ефективному управлінню.

Отже, можна сказати, що в 60-х та на початку 70-х років 17 століття, Лівобережна Гетьманщина мала більш успішний політичний розвиток, ніж Правобережна Гетьманщина, завдяки стабільності та розвитку економіки.

Автор ответа: 2njnqnqnsj
1

Лівобережна та Правобережна Гетьманщини були двома різними територіями в Україні під керівництвом двох різних гетьманів. Політичний розвиток на цих територіях у 60-х та на початку 70-х років 17 століття був досить різним.


Лівобережна Гетьманщина, під керівництвом Богдана Хмельницького, була відома своїми перемогами у боротьбі з польськими та турецькими силами. Під час цього періоду Лівобережна Гетьманщина отримала певну автономію від Польщі та Росії. Було створено Козацьку Раду, яка складалася з представників різних козацьких військ, що мали право приймати рішення у важливих справах для гетьманщини. Також, в Лівобережній Гетьманщині було запроваджено закони, які встановлювали порядок влади та правосуддя.


У Правобережній Гетьманщині, під керівництвом Павла Тетері, політичний розвиток був менш успішним. Правобережна Гетьманщина не мала такої ж автономії як Лівобережна Гетьманщина. Було створено Раду, яка складалася з представників шляхти, але вона не мала такого ж впливу на прийняття рішень, як Козацька Рада в Лівобережній Гетьманщині. Також, в Правобережній Гетьманщині не було створено законів, які встановлювали порядок влади та правосуддя.

У загальному, можна сказати, що Лівобережна Гетьманщина була більш успішною в політичному розвитку в порівнянні з Правобережною Гетьманщиною у 60-х та на початку 70-х років 17 століття. Це пов'язано з тим, що під керівництвом Богдана Хмельницького в Лівобережній Гетьманщині були створені ефективні військові та дипломатичні засоби боротьби за автономію та захист від зовнішніх загроз. Також, створення Козацької Ради та встановлення законів дозволили забезпечити відносну стабільність та порядок у гетьманщині.


Незважаючи на те, що Правобережна Гетьманщина не була такою успішною в політичному розвитку, під керівництвом Павла Тетері було здійснено реформи у господарській та соціальній сферах. Так, було запроваджено міру ваги та довжини, змінено систему оподаткування та забезпечено певні соціальні права для шляхти. Однак, ці реформи не були достатньою компенсацією за відсутність політичної автономії та порядку.

Отже, можна зробити висновок, що на початку 70-х років 17 століття Лівобережна Гетьманщина була більш успішною в політичному розвитку порівняно з Правобережною Гетьманщиною, але обидві території здійснювали реформи для покращення життя населення та розвитку економіки.

Похожие вопросы
Предмет: Физика, автор: juniorgamerguy