Предмет: Химия, автор: klennokk


1. Вуглеводень масою 2,85 спалили. Утворц-
uся карбон (IV) оксид
масою 3,6 г. Густина
метаном
масою 8,8р і вода
речовини за
Обчислить
становить 2,625.
і виведіть молекулярну формулу алкену.

2. Напишіть рівняння реакцій бензену:
а). з хлором за 'яскавого освітлення;
б). з хлором з утворенням хлоробензену.
Рівняння складіть в структурномуй
молекулярному вигляді.

3. складіть рівняння реакції добування
Бензену з тексану!є

Приложения:

Ответы

Автор ответа: nevladja
0

Ответ:

Объяснение:

1.За законом збереження маси, маса продуктів реакції повинна дорівнювати масі реагентів. Отже, маса води, що утворилася в результаті горіння вуглеводню, дорівнює масі вуглеводню, який був спалений мінус маса отриманого карбон (IV) оксиду:

Маса води = 2,85 г - 3,6 г = -0,75 г

Така від'ємна маса говорить про те, що розрахунок проведено невірно. Отже, маса води, що утворилася в результаті горіння вуглеводню, дорівнює масі вуглеводню, який був спалений мінус маса отриманого карбон (IV) оксиду:

Маса води = 2,85 г - 1/3 * 3,6 г = 1,65 г

Тепер можна визначити кількість моль води, використовуючи моларну масу води:

n(H2O) = m(H2O) / M(H2O) = 1,65 г / 18 г/моль ≈ 0,092 моль

Кількість моль метану, що був спалений, можна визначити за його масою і молярною масою:

n(CH4) = m(CH4) / M(CH4) = 2,85 г / 16 г/моль ≈ 0,178 моль

Оскільки масове співвідношення між метаном і водою в реакції 1:2, то кількість моль карбон (IV) оксиду, що утворився, дорівнює половині кількості молей метану:

n(CO2) = 0,5 * n(CH4) = 0,5 * 0,178 моль = 0,089 моль

Тепер можна визначити масу карбон (IV) оксиду:

m(CO2) = n(CO2) * M(CO2) = 0,089 моль * 44 г/моль = 3,916 г

Отже, було спалено 0,178 моль метану, утворилось 0,089 моль карбон (IV) оксиду та 0,092 моль води.

2.a) Реакція бензену з хлором при яскравому освітленні:

C6H6 + Cl2 → C6H5Cl + HCl

Структурна формула хлоробензену:

b) Реакція бензену з хлором з утворенням хлоробензену:

C6H6 + Cl2 → C6H5Cl + HCl

Структурна формула хлоробензену:

3.Реакція добування бензену з тексану відбувається у нафтопереробній промисловості та складається з наступних етапів:

Термічний крекінг тексану з утворенням метиленових радикалів:

C10H22 → 2CH3• + C8H18

Димеризація метиленових радикалів з утворенням циклопентану та циклогексану:

2CH3• → C2H4

C2H4 + C2H4 → C4H8

C4H8 + C4H8 → C8H16

C8H16 + C8H16 → C16H32

C16H32 → C5H10 + C11H22

Дециклізація циклопентану та циклогексану з утворенням бензену та водню:

C5H10 → C5H6 + H2

C6H12 → C6H6 + H2

Отже, рівняння реакції добування бензену з тексану можна записати наступним чином:

C10H22 → C6H6 + 2C2H4 + C2H6 + H2

Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: furik5500
Предмет: История, автор: didarsmagulov705