Предмет: Физика, автор: ghvgjchvh

Виконуючи лабораторну роботу учень рівномірно тягне вздовж поверхні столу брусок, прикладаючи силу 1,7 Н, спрямовану горизонтально. Яка маса бруска, якщо коефіцієнт тертя ковзання між бруском і столом складає 0,25? Прискорення вільного падіння g=10 H/м. Відповідь подати в грамах, без одиниць вимірювання​

Ответы

Автор ответа: matutopcic
0

Відповідь:

За другим законом Ньютона сила, що діє на брусок, дорівнює силі тертя:

F = f

де F - сила, яку прикладає учень, f - сила тертя.

Знаходимо масу бруска:

m = F / g

Знаходимо силу тертя:

f = μ * N

де μ - коефіцієнт тертя, N - сила реакції опори (рівна вазі бруска), яка діє вертикально вгору.

Знаходимо N:

N = m * g

Отже, ми маємо:

f = μ * m * g

F = f

m = F / (μ * g)

Підставляємо дані:

m = 1,7 Н / (0,25 * 10 Н/кг) = 6,8 кг = 6800 г

Отже, маса бруска становить 6800 г.

Автор ответа: alexlogvin61
1
Сила тертя, що діє на брусок, дорівнює силі, яку учень прикладає до бруска (тобто 1,7 Н), помноженій на коефіцієнт тертя ковзання (0,25). Таким чином, сила тертя дорівнює:

Fт = 1,7 Н * 0,25 = 0,425 Н

За другим законом Ньютона, F = m * a, де F - сила, m - маса тіла, a - прискорення тіла. У нашому випадку тіло перебуває у стані рівномірного руху, тобто його прискорення дорівнює нулю. Отже, можна записати:

F = m * a
m = F / a
m = Fт / g

Підставляючи значення сили тертя Fт та прискорення вільного падіння g, отримаємо:

m = Fт / g = 0,425 Н / 10 м/с² = 0,0425 кг = 42,5 г

Отже, маса бруска становить 42,5 г.
Похожие вопросы
Предмет: Алгебра, автор: saidzonrahimzonov4