Предмет: Другие предметы, автор: Аноним

В результаті підвищення ціни товару з 9 до 12 грн., обсяг попиту скоротився з 11000 до 9000 одиниць за місяць.Визначити: коефіцієнт еластичності попиту.

Ответы

Автор ответа: alexlogvin61
1
даному випадку, початкова ціна (P) дорівнює 9 грн, кінцева ціна (P') дорівнює 12 грн, початковий обсяг попиту (Q) дорівнює 11000 одиниць, а кінцевий обсяг попиту (Q') дорівнює 9000 одиниць. Підставляючи ці значення до формули, ми отримуємо:

ε = ((9000 - 11000) / 11000) / ((12 - 9) / 9) = (-2000 / 11000) / (3 / 9) ≈ -0.606
Автор ответа: leila4311
1
Коефіцієнт еластичності попиту визначається за формулою:

е = (ΔQ / Q) / (ΔP / P)

де:
ΔQ - зміна обсягу попиту;
Q - початковий обсяг попиту;
ΔP - зміна ціни;
P - початкова ціна.

У нашому випадку:
Q1 = 11000 одиниць;
Q2 = 9000 одиниць;
P1 = 9 грн.;
P2 = 12 грн.

ΔQ = Q2 - Q1 = 9000 - 11000 = -2000
Q = (Q1 + Q2) / 2 = (11000 + 9000) / 2 = 10000
ΔP = P2 - P1 = 12 - 9 = 3
P = (P1 + P2) / 2 = (9 + 12) / 2 = 10,5

Підставляємо значення в формулу:

е = (-2000 / 10000) / (3 / 10,5) = -0,7

Отже, коефіцієнт еластичності попиту дорівнює -0,7. Це означає, що попит на товар є нееластичним, тобто зміна ціни на товар не суттєво впливає на його обсяг попиту.
Похожие вопросы
Предмет: Литература, автор: smartmatviy
Предмет: Русский язык, автор: Аноним
Предмет: Математика, автор: valerijvalerijioviic