Предмет: Химия, автор: evsixerr


Написати якісний і кількісний склад сполуки, визначити відносну молекулярну
масу. Розрахуйте масову частку Цинку в сполуцi Zn(NO3) 2

Ответы

Автор ответа: 789456123by
1

Ответ: Zn(NO3)2 становить 26,00%.

Объяснение:

Сполука Zn(NO3)2 містить цинк (Zn), азот (N), кисень (O) та аніон нітрату (NO3).

Кількісний склад:

  • 1 атом цинку (Zn)
  • 2 групи нітрату (NO3), кожна з яких містить 1 атом азоту (N) та 3 атоми кисню (O)

Якісний склад:

  • Цинк (Zn)
  • Азот (N)
  • Кисень (O)

Для розрахунку відносної молекулярної маси (ММ) потрібно додати маси атомів усіх елементів, що містяться у молекулі. Маса атома цинку дорівнює 65,38 г/моль, а маса атомів азоту та кисню дорівнює 14,01 г/моль та 16,00 г/моль відповідно.

ММ = маса Zn + маса NO3

= 65,38 г/моль + (14,01 г/моль + 3 × 16,00 г/моль) × 2

= 65,38 г/моль + 186,06 г/моль

= 251,44 г/моль

Для розрахунку масової частки цинку у сполуці необхідно знати масу цинку та загальну масу сполуки. Маса цинку дорівнює 65,38 г/моль, а загальна маса сполуки складається з мас цинку та мас нітрату.

Загальна маса сполуки = маса Zn + маса NO3

= 65,38 г/моль + (14,01 г/моль + 3 × 16,00 г/моль) × 2

= 251,44 г/моль

Масова частка цинку у сполуці дорівнює:

Масова частка Zn = (маса Zn / загальна маса сполуки) × 100%

= (65,38 г/моль / 251,44 г/моль) × 100%

= 26,00%

Таким чином, масова частка цинку у сполуці Zn(NO3)2 становить 26,00%.


evsixerr: велике дякую!
Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: llllrr2002