Предмет: Физика,
автор: vitalikcizkov85
На резистор опором R подано напругу, яка змінюється за законом U = U(t), де всі величини представлені в одиницях СІ. Знайдіть діюче значення напруги і сили струму, потужність струму та кількість теплоти, яка виділиться на резисторі за час t.
R = 8 Ом,
U(t) = 110sin40πt,
t = 12,5
vnpovoroznik:
Це правильно? Перевірив?
Ответы
Автор ответа:
3
Для знаходження діючого значення напруги і сили струму можна скористатися формулами:
U = U₀√2, де U₀ - амплітуда напруги
I = U₀/R√2 - амплітуда струму
Для знаходження потужності можна скористатися формулою:
P = I²R
Для знаходження кількості теплоти, яка виділиться на резисторі за час t, можна скористатися формулою:
Q = Pt
Підставимо дані у формули:
U₀ = 110 В (амплітуда напруги)
R = 8 Ом (опір резистора)
Dіюче значення напруги:
U = U₀√2 = 110√2 ≈ 155,56 В
Амплітуда струму:
I = U₀/R√2 = 110/(8√2) ≈ 19,60 А
Потужність струму:
P = I²R = (19,60)² × 8 ≈ 3048,96 Вт
Кількість теплоти, яка виділиться на резисторі за час t:
Q = Pt = 3048,96 × 12,5 ≈ 38112,00 Дж (джоуль)
Похожие вопросы
Предмет: Алгебра,
автор: reshovskaia90
Предмет: История,
автор: narminarakhimova2
Предмет: Алгебра,
автор: toxxx2006
Предмет: Русский язык,
автор: Shabazgerievar
Предмет: Литература,
автор: ulabochmar