Предмет: Физика, автор: zlatakutko

Велосипедист зі старту рухався 4 с з прискоренням 1 м/с2, після чого рухався рівномірно протягом 2 с і останні 20 м шляху рівносповільнено до повної зупинки. Яка середня швидкість велосипедиста на всьому шляху? потрібно терміново.

Ответы

Автор ответа: kulyadenis1984
1

Ответ:Спочатку знайдемо пройдений шлях з прискоренням за формулою:

s1 = v0*t + (1/2)at^2, де v0 - початкова швидкість, a - прискорення, t - час прискорення.

s1 = 4*4 + (1/2)14^2 = 16 + 8 = 24 м.

Після прискорення велосипедист рухався рівномірно, тому пройдений шлях складає:

s2 = vt = 42 = 8 м.

Останні 20 м велосипедист їхав рівносповільненим рухом, тому час руху цієї ділянки можна знайти за формулою:

t3 = 2*(20/v), де v - швидкість на цій ділянці.

Оскільки рух є рівносповільненим, то швидкість на початку цієї ділянки була рівна швидкості в кінці рівномірного руху, тобто v = 4 м/с. Підставляємо:

t3 = 2*(20/4) = 10 с.

Тоді загальний час руху становить:

t = t1 + t2 + t3 = 4 + 2 + 10 = 16 с.

Знайдемо загальний пройдений шлях:

s = s1 + s2 + s3 = 24 + 8 + 20 = 52 м.

Тепер можемо знайти середню швидкість за формулою:

v = s/t = 52/16 = 3.25 м/с.

Отже, середня швидкість велосипедиста на всьому шляху становить 3.25 м/с.

Объяснение:

Похожие вопросы
Предмет: Алгебра, автор: viktoria260728