Предмет: Физика,
автор: margo5257
брусок масою 5 кг тягнуть рівномірно прямолінійно по горизонтальній поверхні за допомогою пружини 100н/м. визначте коефіцієнт тертя якщо пружина видовжилась на 8 см.
БУДЬ ЛАСКА!!! ДУЖЕ ТЕРМІНОВО ІЗ ДАНО І РОЗПИСОМ!!!
ДАЮ 50 БАЛІВ
Ответы
Автор ответа:
1
Відповідь:Окей бро якщо швидко зараз швидко напишу
Пояснення:За законом Гука, напруженість пружини дорівнює силі, яка діє на неї:
F = kx
де F - сила, k - коефіцієнт жорсткості пружини, x - видовження пружини.
У цій задачі, сила, що діє на пружину, дорівнює силі тяги, тому:
F = 5 кг * 9,8 м/с² = 49 Н
x = 8 см = 0,08 м
k = F / x = 49 Н / 0,08 м = 612,5 Н/м
Таким чином, коефіцієнт тертя можна визначити, використовуючи другий закон Ньютона:
F = μN
де F - сила тертя, N - сила реакції опори, μ - коефіцієнт тертя.
Так як рух є рівномірним, то сума всіх сил, що діють на брусок, дорівнює нулю:
F = 0
Fтертя = kx
Тому:
μN = kx
N = F = 49 Н
μ = kx / N = (612,5 Н/м) * (0,08 м) / (49 Н) ≈ 1
Отже, коефіцієнт тертя дорівнює 1.
margo5257:
в сердечку назавжди
Похожие вопросы
Предмет: Українська мова,
автор: dankolera2012
Предмет: История,
автор: gunasiderbaj
Предмет: Русский язык,
автор: isaevkoka6
Предмет: География,
автор: vladalav04
Предмет: Английский язык,
автор: AlkoDj